Matek háziban tudnál segíteni? SÜRGŐS HOLNAPRA KELL

Szóval,kellene a legnagyobb közös osztója és a legkisebb közös többszöröse a 420-nak és a 3003-nak,értem hogyan kell csak nincs rá valami egyszerűbb szabáj?Sok helyen néztem de nem érthetően van leírva...
2010. nov. 24. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
prímtényezőkre kell bontani, de többet sajna nem tudok :S most már engem is érdekelne!
2010. nov. 24. 18:10
 2/5 anonim válasza:
100%

legnagyobb közös osztó :21

legkisebb közös többszörös: 60060.


szerintem:D

2010. nov. 24. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A törzstényezős felbontás a szabály rá.

420=2^2*5*3*7

3003= 3*7*13*11


legn.közös osztó: 3*7=21

legk. közös többsz: 2ˇ2*3*5*7*11*13=60060

2010. nov. 24. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
*szabály
2010. nov. 24. 18:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 24. 19:17