Szóval,kellene a legnagyobb közös osztója és a legkisebb közös többszöröse a 420-nak és a 3003-nak,értem hogyan kell csak nincs rá valami egyszerűbb szabáj?Sok helyen néztem de nem érthetően van leírva...2010. nov. 24. 18:04
1/5 anonim válasza:
prímtényezőkre kell bontani, de többet sajna nem tudok :S most már engem is érdekelne!
2/5 anonim válasza:
legnagyobb közös osztó :21
legkisebb közös többszörös: 60060.
szerintem:D
3/5 anonim válasza:
A törzstényezős felbontás a szabály rá.
420=2^2*5*3*7
3003= 3*7*13*11
legn.közös osztó: 3*7=21
legk. közös többsz: 2ˇ2*3*5*7*11*13=60060
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 24. 19:17