Valaki tud segíteni? Hogyan kell ezeket megoldani?


x(négyzet)=2egész 7/9ed? Racionális számok halmazán


4y(négyzet)+20y=0 Egész számok halmaza


3x-1-2x(négyzet=0 Oldja meg pozítiv valós számok halmazán..


Holnap dogát írok és nem értem.Az a baj h nem voltam suliba és nem a másodfokú egyenleteket és hnap írok belőle és nem tudom..:(:(:(

Hogyan kell fokszám szerint endezni, meg ilyenek??? Lécci vki segítsen!!!!


2009. jan. 13. 18:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
szép szép, csak hát mivel osztottál Y al ezért elvesztettél 1 gyököt! Mégpedig a 0-t! Ezt magyarázom már mióta.
2009. jan. 14. 22:34
 12/23 anonim ***** válasza:

aha


nem vezetnéd le a képlettel?

(a kérdező már nincs sehol)

2009. jan. 14. 22:43
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

csak mert jó napom van:) 4y(négyzet)+20y=0

+4 -> "a" érték +20 -> "b" érték - "c"értékünk ebben az egyenletben nincs, de pl a 3.-ban amit leírt ott van: -1. Ezeket mindig úgy kapjuk meg, hogy fokszám szerint rendezzük a tagokat(miután nullára redukáltunk) Ezután fogjuk a csúcsszuper megoldóképletünket és belehelyettesítünk. Ha nem haragszol meg akkor a megoldóképlet képzésének bizonyításától eltekintenék.

A megoldáshoz 2 úton kell eljutni a pluszmínusz jel miatt. Először megoldod így: (-b+gyökalatt b^2-4a*c)/ 2a

Aztán pedig így: (-b-gyökalatt b^2-4a*c)/2a.

Egyébként úgy is meg tudod oldani, hogy az egyenletet függvényként értelmezed, tehát átalakítod teljes négyzetté és felveszed koordináta rendszerben a függvény képét. Ezután megnézed, hogy hol metszi el a függvényed az X tengelyt(vagyis a 0-t) Megsúgom: -5 nél és 0 nál

2009. jan. 14. 22:59
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

de be is helyettesíthetek: x1= (-20 +gyökalatt20^2-4*4*0)/2*4 = -20+20/8=0

x2=(-20 -gyökalatt20^2-4*4*0)/2*4=-40/8=-5

2009. jan. 14. 23:03
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
zárójelezés lemaradt az x1 végén: (-20+20)/8
2009. jan. 14. 23:04
 16/23 anonim ***** válasza:

látod, így már dereng !!!

tanítod, tanulod, mostanában tamultad?

ez nekem már kipotyogott ...

2009. jan. 14. 23:05
 17/23 anonim ***** válasza:
5-6 éve tanultam
2009. jan. 14. 23:10
 18/23 anonim ***** válasza:

Jézusommmmmmmm!

4y^2+20y=0 Nem kell ide megoldóképlet!!!!

kiemelsz y-t (szorzattá alakítod).

y(4y+20)=0 Egy szorzat akkor =0,ha valamelyik tényezője 0.

Tehát y1=0 vagy 4y+20=0 ekkor /(-20)

4y=-20 /4

y2=5

2009. jan. 15. 21:46
 19/23 anonim ***** válasza:
Előző bocs y2=-5, csak elírtam.
2009. jan. 15. 21:48
 20/23 A kérdező kommentje:
Itt vaygok!! És igazán hálás vagyok!!! 4est kaptam!!!
2009. jan. 16. 17:02
1 2 3