Uhhh logaritmusokban ki van otthon? (bővebben lent)


Hiányoztam iskolából amíg a logaritmusokat vettük, és kaptam belőle 30db-ot. Az első háromba segítene valaki, hogy az alapján megtudjam csinálni a többit?

lga=2xlg3+lg11


lgb=1/2xlg4-3/2xlg9 1/2 azt egykettedként kell érteni


lgc=2/3xlg8-lg27+2xlg5


Ennyi lenne. Előre is köszi a segítséget. :)


2010. nov. 21. 18:46
 1/6 Kata000001 válasza:

Nem tudom, hogy milyen könyvből tanulsz, de a 11-es Mozaikos sokszínű könyvben a logaritmus azonosságok a 102-105. oldalon vannak.


lga=2xlg3+lg11

lga =lg(3^2)+lg11

lga=lg[(3^2)x11]

a logaritmus függvény szigorú monotonitása miatt

a=(3^2)x11

a=9x11

a=99


lgb=1/2xlg4-3/2xlg9

lgb=lg(4^(1/2))-lg(9^(3/2))

lgb=lg[(4^(1/2))/(9^(3/2))]

a logaritmus függvény szigorú monotonitása miatt

b=(4^(1/2))/(9^(3/2))

b=2/27


lgc=2/3xlg8-lg27+2xlg5

lgc=lg(8^(2/3))-lg27+lg(5^2)

lgc=lg[(8^(2/3))/(27)]+lg(5^2)

lgc=lg[({8^(2/3)}x{5^2})/(27)]

a logaritmus függvény szigorú monotonitása miatt

c=({8^(2/3)}x{5^2})/(27)

c=(4x25)/27

c=100/27


Remélem segítettem. Ha nem látod át, akkor írj e-mailt és megcsinálom képletszerkesztővel!

2010. nov. 21. 21:41
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :D nem tudom ki vagy de szeretlek (L)
2010. nov. 21. 22:27
 3/6 A kérdező kommentje:
ez a ^ mi akar lenni? :O
2010. nov. 21. 22:41
 4/6 A kérdező kommentje:
oh már rájöttem mi az :D
2010. nov. 21. 23:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Uhh, elso minden elismeresem a tied, en nem jottem volna ra, hogy az az x egy szorzasjel es nem ismeretlen..
2010. nov. 22. 00:40
 6/6 Kata000001 válasza:

Köszönöm, köszönöm! :-)

Segítek, ha tudok.

2010. nov. 22. 10:19