Tud-e nekem segíteni valaki fizikában, számolásról lenne szó, gázok témakörben? Kedd estig meg kéne csinálnom.

(ha igen akkor ide kiírom miket kellene megoldani)
2009. jan. 12. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

amíg nem írod, nem tudjuk megmondani, hogy tudunk-e segíteni.

valószínűleg igen, de nem biztos.


írjad, bajod nem lehet belőle.

2009. jan. 13. 11:18
 2/6 A kérdező kommentje:

Mekkora a térfogata a 4*10 az ötödiken Pa nyomású 37°C hőmérsékletű 4 mol gáznak?


Mekkora anyomása a 2mol 100°C fokos 40köbdeci térfogatú nitrogénnek?


Egy 40köbdeci térfogatú gáz hőmérsékletét 27°C-ról 227°C-ra növeljük izobár módon. mekkora az új térfogata?


Egy 50köbdm térfogatú 4*10 az ötödiken Pa nyomású gáz térfogatát izoterm módon 250köbdm-re növeljük. Mekkora az új nyomása?


ezek lennének... :( sajnos tesómnak kell és én nem tudok segíteni neki ebben! :( előre is köszi

2009. jan. 13. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

tudod, ha kedd estig kell megcsinálnod, akkor nem kedden 21:50-kor kellene beírni...


na mindegy


pV=nRT

ahol

p nyomás pascal

V térfogat köbméter

n mólszám

R 8,31

T hőmérséklet kelvin


1.

p=4e5 Pa

T=37C=310K

n=4 mól


V=TnR/p=310*4*8,31/4e5=0,0257 m^3


2.

n= 2 mól

T= 100C = 373K

V= 40 dm^3 = 0,04 m^3


p=nRT/V


2*8,31*373/0,04= 154981,5 Pa


3.

V1= 4dm^3= 0,004m^3

T1= 27C = 300K

T2= 227C = 500K


izobár: p1=p2


p1*V1/T1=p2*V2/T2

-> V1*T2/T1=V2


0,004*500/300 = 0,0066m^3


4.

V1= 50 dm^3 = 0,05 m^3

p1= 4e5 Pa

V2= 250 dm^3 = 0,25 m^3


izoterm: T1=T2


p1*V1/T1=p2*V2/T2

-> p2=p1*V1/V2


4e5*0,05/0,25= 8e5 Pa

2009. jan. 14. 09:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ne is mondd nem nekem kell a hugom ilyen... nem szólt volna előbb! na mindegy köszke mégegyszer! én nem halogatom a dolgokat eddig!!!!!
2009. jan. 14. 09:59
 5/6 A kérdező kommentje:
már csak annyi kérdés hogy az e-k mit jelentenek??? pl:4e5...
2009. jan. 14. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
4e5 négyszer tíz az ötödiken
2009. jan. 14. 12:49