Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan jön ki ez? Nem értem :/

Hogyan jön ki ez? Nem értem :/

Figyelt kérdés

matek..közös nevezőre hozás..


1/a + 1/2 = 2/2a + a/2a = a+2/2a..

ez hogyan jött ki?? légyszives valaki magyarázza el.. fontos :/


2010. nov. 18. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tört értéke nem változik, ha a számlálót és a nevezőt is ugyanazzal a számmal megszorozzuk (ez a bővítés).

Ez a közös nevezőre hozás lényege.


Az első törtben 1/a szerepelt, számlálót és nevezőt is megszoroztuk 2-vel, így lett 2/(2a), értéke változatlan maradt.


A második tört 1/2 volt, számlálót, nevezőt a-val szoroztuk, így lett a/(2a), értéke változatlan maradt.


Ezzel a 2 lépéssel elértük, hogy a 2 tört nevezője ugyanaz legyen: 2a. Így már megvan a közös nevező, összeadhatjuk a számlálókat: 2+a=a+2 lesz az összeg számlálója, 2a pedig a nevezője.

2010. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszodat :D:D
2010. nov. 18. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A közös nevező a 2a --> amennyivel változik a nevező az eredetihez képest, annyival kell módosítani a számlálót is.

[link]

2010. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

még valami..


3/a-1 + 2/a = ??? az előzőt már értem, de ez nem megy..:/

2010. nov. 18. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A közös nevező ezúttal a*(a-1) lesz.


Az első törtet bővítened kell: a-val szorozni számlálót és nevezőt is ----> (3a)/(a(a-1)) lesz belőle.


Második törtben pedig (a-1)-gyel kell szorozni számlálót és nevezőt is. ----> 2(a-1)/(a(a-1))=(2a-2)/(a(a-1)) lesz belőle...

2010. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:)köszönöm szépen, megmentette az életem :)

maga értette meg velem az egészet :P:) a tanár csak hadar és hadar és nem tudom olyan gyorsan megérteni ahogy ő mondja.. azt hiszi mindenki tudja úgy mint ő...

2010. nov. 18. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!