Mértan házi, hogyan kell megoldani?


A szabályos háromszög területe 18 négyzetgyök 3 cm határozd meg a háromszög köré irt körvonal hosszát?

R-hogy kel kiszámolni:


2010. nov. 18. 16:37
 1/3 A kérdező kommentje:

az l-t az tudom csak kel hozzá az

R

2010. nov. 18. 17:00
 2/3 anonim ***** válasza:

A háromszög területéből meg lehet határozni az oldalát, ugyanis egy a oldalú szabályos háromszög területe T=a^2√3/4.

/Ha nem ismerted a képleted, keresd meg a függvénytáblázatban./


R-et pedig az ábrán látható OFB derékszögű háromszögből lehet leolvasni:


[link]


cos 30°= BF/OB=(a/2)/R ---> R=a/√3...

2010. nov. 18. 17:24
 3/3 A kérdező kommentje:
:O hogy ez nekem milyen magas volt egy kisebb agyrázkódásom és azóta nem nagyon megy a tanulás mindent elfelejtek és nem ugy jár a fejem :(
2010. nov. 18. 17:42