Bekommen múlt ideje?

Figyelt kérdés
itt van az hogy bekommen ugye hogy kap valamit. és itt van múltban hogy mondjuk Sonja bekom das Album. - Sonja kapta az albumot. El tudná nekem valaki ragozni a bekommt -ot múlt időben, hogy én kaptam, te kaptad, szóval ich,du,er/sie/es így mert jelenben el tudom ragozni de múltban fogalmam sincs :S
2010. nov. 15. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Sonja bekam das Album. De inkább Sonja hat das Album bekommen.
2010. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ich bekam

du bekamst

er/sie/es bekam

wir bekamen

ihr bekamt

sie/Sie bekamen

2010. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A bekommen rendhagyó ige.A Präteritumja(az első múlt ideje) bekam amit ugyanúgy kell ragozni, mint a jelenidőben,DE E/1., és E/3. személyben a Präteritum nem kap ragot!

(ich bekam

du bekamst

er,sie,es bekam

Wir bekamen

ihr bekamt

sie,Sie bekamen)

A második múlt a Perfekt.A bekommen Perfektje "hat bekommen" Itt mindig a hat-ot ragozod(vagy néhány igénél az ist-et)A bekommen-t pedig ebben a formában a mondat végére teszed.

Ich habe (ein Auto) bekommen.

Du hast (ein Auto) bekommen.

Er/Sie/Es hat (ein Auto) bekommen.

...

A rendhagyó igék múltidejét mindig meg kell tanulni!!!

2010. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!