Hogy kell ezeket a szöveges feladatokat megcsinálni?


Dolgozatra készülök és megakadtam néhány feladatnál:


1.,Az anya 4 év múlva kétszer olyan idős lesz , mint a lánya. Ám 6 évvel ezelőtt az anya életkora a lányáénak háromszorosa volt. Hány éves az anya és a lánya?


2.,Hány éves Péter , aki ezt mondja:"3 év múlva feleannyi idős leszek, mint amennyi András 6 évvel ezelőtt volt, amikor én harmad annyi éves voltam , mint amennyi András most."?


3., Egy háromgyermekes családban a szülők életkorának összege 90 év. Józsi ugyanannyival idősebb Petinél , amennyivel fiatalabb Andrisnál. Hármuk életkorának összege a szülők életkorának számtani közepével egyenlő. Anya kétszer annyi idős, mint Andris és 10 évvel fiatalabb apánál. Hány évesek a családtagok?


4.,Egy kétjegyű szám jegyeit fölcseréljük, a kapott számhoz 12-t adunk, majd az összeg felét vettük. Az így kapott szám jegyeit felcseréltük, így 42-t kaptunk. Melyik az eredeti szám?



Nem várom el, hogy megcsináljátok az egészet , csak egy egyenletet írjatok fel, ha lehet. Előre is köszönöm!


2010. nov. 14. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

Anya életkora most: x

Lány életkora most: y

x+4=2(y+4) Azaz az anya 4 év múlva (4+x)=a lánya négy év múlva (4+y) duplája (*2)

x-6=3(y-6) Anya 6 éve (x-6)= lány 6 éve (y-6) háromszorosa (*3)

Két egyenlet, két ismeretlen. Kifejezed x-et, behelyettesíted a másik egyenletbe, megoldod y-t és visszaszámolod belőle x-et.

2010. nov. 14. 14:58
 2/2 anonim ***** válasza:
4, a válasz 63 csináld meg fordítva a feladatot ( magyarul hátulról kezd .) Egyenlettel nem toom leírni bocsi.
2010. nov. 14. 16:04