Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tanárok nézik ezt a topikot?

Tanárok nézik ezt a topikot?

Figyelt kérdés
Ha tanár vagy/lennél, elfogadod/elfogadnád azt a házi feladatot, amit itt "oldott meg" a diák? Ha nem, milyen indokkal nem? Ha igen, akkor órán feleltetsz-e többet? Nehezebbre "hangolod" az írásbeli számonkéréseket?
2010. nov. 11. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Viccesnek találnám, ha egy házi feladatban szembe jönne velem az én megoldásom, tennék rá valami utalást, pl "a válasz megírásának ideje ..." De erre nem sok esély van. Azért annyira nem tömegesek az itt megíratott házik, hiszen több mint egymillió diák kap leckét nap mint nap. És kevés az a válaszadó, aki teljesen meg is írja a házit, inkább csak rávezetik vagy kijavítják.
2010. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Itt is 2 eset lehetséges, mint neten kívül.

Rávezethetik, vagy megoldhatják helyette. Ez utóbbit nyilván nem fogadnám el, de hogy jönnék rá?

Ha rájönnék, hogy egy az egyben másolta a házit, jönne a feleltetés. (Meg az egyes.)

2010. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanárom azt mondta a neten másolt házikról, hogy nem ad elégtelent, mert azt értékeli, hogy egyáltalán vette a diák a fáradtságot és utánanézett és lemásolta, amivel nagy eséllyel meg is jegyzett már valamit a dologból, tehát többet ér, mintha meg se csinálta volna. Tehát nem elégtelen a feladat.

Amúgy tényleg jobb megkérdezni valakit, mint idiótán stresszben pislogni a füzet fölött miközben lövésem sincs az egészről.

Inkább azzal van baj, ha valaki rendszert csinál ebből. (szerintem)

2010. nov. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

"Amúgy tényleg jobb megkérdezni valakit, mint idiótán stresszben pislogni a füzet fölött miközben lövésem sincs az egészről."


Nem az lenne a kézenfekvő, hogy a tanárt kéred meg, hogy segítsen a feladat megértésében, a megoldás gondolatmenetében? Úgy gondolom, ő ezért van ott! Vagy tévedek?

2010. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem is azokkal van bajom, akik valami tényleg komoly dolgot magyaráztatnak. Nem is azokkal, akik leírják, hogy meddig jutottak.


Az olyanokra nézek furcsán, akik olyan kérdéseket tesznek fel, hogy "a víz tényleg 100 celsius fokon forr?", vagy ki írta a Himnusz szövegét. Tehát ami biztosan benne van a tankönyvében is.


Vagy felb*ssza az egyenletrendszer, "oszt ódd' meg nekem, de levezetéssel ám, mer' csak arra van kisötös!"


Én nem vagyok tanár, de nagyon-nagyon tudnám szívatni azt az osztályt, ahol valaki ilyennel próbálkozik! :) Nem azért, mert az internet nem lehet az ismeretek megszerzésének forrása. Azért, mert hülyének néznek.

2010. nov. 11. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:
En mar jottem itt szembe az angolhazimmal.. :D Amirol tudtam, hogy osztalytarsam kerdezte meg. Ennyire erovel siman lehettem vna tanar is..:)
2010. nov. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem feltétlen a kérdést kiírókkal van baj. Hát kis butuska, kiírja a kérdést.

DE! Miért vannak olyan bugyuták, akik a feneke alá tolják a teljes megoldást.

Én a matekról tudok beszélni. Feltesz egy faladatot. Ha én válaszolok, akkor megadok néhány gondolatot, amin elindulhat. Aki meg akarja csinálni, annak így is megy. De szinte mindig jön egy hülye, aki pöccre leírja a megoldást. Mit tanul így a gyerek?

2010. nov. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem szoktam matekpéldákat oldani itt, de azt gondolom, hogy sikerélmény annak, aki végig meg tud oldani és le tud vezetni egy feladatot. Lehet, hogy a válaszadó pont ugyanolyan hetedikes, mint a kérdező, csak neki megy a matek. Ezzel szerintem nincs gond, mert legalább lesz a kérdezőnek egy példa példája :D ami alapján a többit magától is megoldhatja.


Azzal egyetértek, hogy legalább foglalkozik vele a gyerek, sok esetben már ezért összetehetjük a kezünket, hogy meg szeretné oldani, csak hát, nem megy egyedül...


Az, hogy hülyének nézi a tanárt, már más kérdés, de ez egy házi feladat a sok közül. Dolgozatíráskor nem tudja a kérdéseket beküldeni, hogy oldják meg neki (SÜRGŐS!!! címszóval), így marad a lesés, puskázás, illetve nem utolsóként a tanulás.

2010. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nézem, de nem keresgetem direktbe az általam feladott házi feladatot.

Azért arra kíváncsi vagyok, hogy aki itt kér segítséget, annak hol vannak a haverjai vagy a szülei, ne adj isten, miért nem derült ki az órán, hogy homályos neki ez a rész.

Én házi másolás miatt sose feleltetek külön, hanem, ha tömeges a dolog, még egyszer átvesszük az anyagot.

Számonkérést sem terveznék nehezebbre,hiszen mint előttem is írták, ott nincs segítség. Ráadásul egy gyakorlati feladatokat tartalmazó dolgozatnál a puskázást is nehéz megoldani, hisz aki, már ne haragudjatok, de annyira ökör, hogy pl. "Segítenétek Mikszáth: A kőszívű ember fiai olvasónaplóban? Help!!", annak, ha kinyitod a megfelelő oldalon a könyvet, se fogja tudni használni!

2010. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor Villanykörtét le is kéne ezért tiltani...

Én is szoktam kérdezni, de olyanokat, amiről fogalmam sincs, de ha (pl. az imént megnevezett Villanykörte) jön, és elmondja a dolgot, akkor megnézem a menetét. Megfigyelem, kivizsgálom, mitől lett ez annyi.

Végül megértem, hogy ő min is kezdett el gondolkozni, és akkor rájövök, és megy a felfelé ujjacska és az örök hála, mert tényleg olyan dolgot mond meg, amiről fogalmam sincs.

Persze jó az, ha hagyjuk számolni az embert, de annyiból jó az is, hogy nem csak megmagyarázzuk neki, hogy talán 12x-r^2x(x-y^3) a megoldás, és számolgassa ki, hanem hogy megmutatjuk a választ, és abból következtetni.

Szóval mindkettőnek van haszna. Attól függ, hogy ki rakja fel a kérdést, mert az egyes, kettes tanuló lemásolja, a négyes-ötös pedig megnézi, hogy miért.

Hármasokat nem részletezem, ők köztudottan nem tesznek fel kérdéseket :)

2010. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!