Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a kémia feladatot (tömegszázalékszámítás)?

Figyelt kérdés

100g 15 m/m% oldatból elpárologtatunk 2 dkg vizet.Hány m/m% - os lesz az oldat?


Konkrétan ilyen feladatot még nem oldottunk meg,csak olyat,hogy az adott oldathoz hozzáadunk még x g oldatot és annak is meg volt adva a m/m%-a.Ott ezt a képletet használtuk: m1%+m2% = (m1+m2)%

Én arra gondoltam,hogy mivel elpárologtatunk belőle,ezért a képlet m1%-m2% = (m1-m2)% lesz.Viszont így sem tudom kiszámolni,mert a 2 dkg víznek nem tudom a m/m%-át,pedig az is kellene ehhez a képlethez.Vagy a 2dkg víz is 15m/m%-os?


Valaki elmagyarázná,hogyan kell megoldani?


2010. nov. 10. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

elpárologtattunk 2 dkg-ot (20 g)

így az oldat össztömege: 80 g

80g-------100%

15g-------x% 18.75%

xg--------1% -> 1.25g

2010. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a keverési egyenlettel számolod, akkor a víz tömegszázalékát 0-nak vedd, az oldott anyag pedig 100%-os oldatnak felel meg (ha nem kristályvizes).
2010. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!