Hány féle képpen tölhető ki egy lottószelvényt ami? (tovább lent)! SÜRGŐS!


6 szám közül 2-t kell eltalálni

6 szám közül 4-et kell eltalálni

10 szám közül 4-et kell eltalálni

10 szám közül 6-ot kell eltalálni

45 szám közül 6-ot kell eltalálni

90 szám közül 5-öt kell eltalálni

Megoldást kérek + hogy kell megoldani?


2010. nov. 9. 21:07
 1/5 anonim válasza:
az első 15
2010. nov. 9. 21:22
 2/5 anonim ***** válasza:

6*5 / 1*2 = 15


6*5*4*3 / 1*2*3*4 = 15


10*9*8*7 / 1*2*3*4 = 210


10*9*8*7*6*5 / 1*2*3*4*5*6 = 210


45*44*43*42*41*40 / 1*2*3*4*5*6 = 8145060


90*89*88*87*86 / 1*2*3*4*5 = 43949268

2010. nov. 9. 21:36
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi! esetleg valami bővebb leírás a módszerről?
2010. nov. 9. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézzük mondjuk 5/90-eset:


Amikor az első számot kihúzzák 90 golyó közül választanak,

a második számnál 89 közül,

a harmadiknál 88 közül,

a negyediknél 87 közül,

az ötödiknél 86 közül.


Van tehát összesen 90*89*88*87*86=5273912160

variáció.


Igenám, de ezek között a variációk között átfedések vannak, ugyanis az 5 szám különböző sorrendje is közte van, ami viszont a találat szempontjából ugyanannak számit. Ezért a fenti szorzatot el kell osztani azzal a számmal ahányféleképpen sorba lehet rendezni az 5 nyerőszámot, ami 1*2*3*4*5 = 120


Így jön ki a végeredmény 5273912160 / 120 = 43949268


Remélem világos voltam!

2010. nov. 9. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

x számból y számot kell eltalálni:


x!

---------

(x-y)!*y!


binomiális együtthatók:

[link]

2010. nov. 9. 22:42