Egy számsorozat első tagja 2025.A sorozat minden további tagját úgy kapjuk, hogy az előző tag számjegyeinek összegéhez hozzáadunk egyet és az így kapott összeget megszorozzuk öttel. a) Számítással, mennyi a sorozat 2025.tagja?


b) A fentiek értelmében számítsd ki a sorozat első ötven tagjának összegét!


Megoldásom: első [(2+0+2+5)+1]*5=50, második[(5+0)+1]*5=30, [(3+0)+1]*5=20,

[(2+0)+1]*5=15,[(1+5)+1]*5=35,[(3+5)+1]*5=45,[(4+5)+1]*5=50,ismétlődni kezd.Hogyan tovább?


tegnap 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A periódus hossza 6, a 2. tagtól kezdődik.

a) 2024=6*337+2 => A 2025. tag 30


b) 50=1+8*6+1

Egy periódus összege: 195

Az első 50 tag összege: 2025+8*195+50=3635

tegnap 18:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha ezeket az eredményeket, amiket itt osztanak meg veled, hozod be holnap az órámra, akkor egy egyessel leszel gazdagabb.

tegnap 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Holnap vasárnap van, akkor nincs óra. Vagy igen?

tegnap 21:28