b) A fentiek értelmében számítsd ki a sorozat első ötven tagjának összegét!
Megoldásom: első [(2+0+2+5)+1]*5=50, második[(5+0)+1]*5=30, [(3+0)+1]*5=20,
[(2+0)+1]*5=15,[(1+5)+1]*5=35,[(3+5)+1]*5=45,[(4+5)+1]*5=50,ismétlődni kezd.Hogyan tovább?
tegnap 18:24
1/3 anonim válasza:
A periódus hossza 6, a 2. tagtól kezdődik.
a) 2024=6*337+2 => A 2025. tag 30
b) 50=1+8*6+1
Egy periódus összege: 195
Az első 50 tag összege: 2025+8*195+50=3635
2/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező!
Ha ezeket az eredményeket, amiket itt osztanak meg veled, hozod be holnap az órámra, akkor egy egyessel leszel gazdagabb.
3/3 anonim válasza:
#2
Holnap vasárnap van, akkor nincs óra. Vagy igen?