Legyen ABCD paralelogramma az [AB] [CD] oldalakon felvesszük az M és N pontokat, [AM] = [CN]. Ha O a paralelogramma átlóinak metszéspontja, hogyan kell igazoln, hogy: i) O [MN] középpontja ?

ii) Ha MN metszve AD = {P}és MN metszve BC = {R}, akkor BP || DR hogyan kell igazolni?
jan. 18. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

i)

AB vektor: a

AD vektor: d

AO vektor: (a+d)/2

AM vektor: ka

AN vektor: d+(1-k)a

F: MN felezőpontja

AF vektor: (AM vektor+AN vektor)/2=(ka+d+(1-k)a)/2=(a+d)/2=AO vektor

jan. 18. 18:23
 2/3 anonim ***** válasza:
Jesszusom... Irigyellek benneteket, sajnos én azt sem tudom, hogy miről van szó.
jan. 18. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy kis segítség: [link]
jan. 18. 21:04