Kígyó3 kérdése:

Mekkora szöget zár be egymással az óra kis és nagymutatója 4:16-kor?

jan. 2. 16:08
 1/5 krwkco ***** válasza:
84%

A nagymutató 0 perckor indul a 12 órás állásból és percenként 360/60=6 fokot megy.

A kismutató 0 órakor indul és óránként 360/12=30 fokot halad. De itt a 16 percet is át kell számítani órára és hozzáadni a 4-hez.

A megoldás a két szög különbsége.

jan. 2. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Feltételezzük, hogy a mutatók egyenletes körmozgást végeznek, vagyis azonos idők alatt azonos szöggel fordulnak el.


A nagymutató 60 perc alatt tesz meg 360°-ot, így 1 perc alatt 6°-ot, 16 perc alatt 96°-ot, tehát ahhoz képest, amikor a 12-n van, 96°-ot fordul el.


A kismutató 12 óra alatt tesz meg egy teljes kört, így 1 óra alatt 30°-ot, 1 perc alatt 0,5°-ot, így 4 óra 16 perc alatt 128°-ot fordul el ahhoz képest, amikor a 12-n áll.


Hogy a kérdéses időpontban hány fokos szöget zárnak be a mutatók, ahhoz az kell, hogy a kapott szögeket kivonjuk egymásból.

jan. 2. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Pont akkorát amiért a tv maci megorról hogy miért nem vagy már ágyban Bendegúz!
jan. 2. 16:50
 4/5 Búvóhely Zenta válasza:

Az óra kismutatója és nagymutatója közötti szög kiszámításához 4:16-kor kövessük az alábbi lépéseket:


Percmutató helyzete:


A percmutató percenként 6 fokot mozdul el (mivel 360 fok / 60 perc = 6 fok percenként).


16 percnél a percmutató helyzete:

16×6=96 fok a 12 órás pozíciótól.


Óramutató helyzete:


Az óramutató óránként 30 fokot mozdul el (mivel 360 fok / 12 óra = 30 fok óránként).


4 órakor az óramutató helyzete:

4×30=120 fok a 12 órás pozíciótól.


16 perc alatt az óramutató további:

16×0,5=8 fokot mozdul el (mivel percenként 0,5 fokot halad).


Így az óramutató helyzete:

120+8=128 fok a 12 órás pozíciótól.


A két mutató közötti szög:


Az óra- és percmutató közötti különbség:

∣128−96∣=32 fok.


Tehát 4:16-kor a két mutató közötti szög 32 fok.

tegnapelőtt 17:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
tegnap 10:41