Kígyó3 kérdése:

Egymacska 4 méter sugarú körpályán szaladgál állandó 6 méter/sec sebességgel.Mennyiidő alatt tesz meg a macska 1 kört?Mekkora fordulatszámmalszaladgál a macska?Mekkora a macska szögsebessége és centripetálisgyorsulása?s=?,szögelfordulás=?14 sec alatt


dec. 14. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

r=4

v=6

t=14


T=2*r*Pi/v


f=1/T


omega=2*Pi*f


a=v^2/r


alfa=omega*t

dec. 14. 18:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
dec. 14. 19:41