Hány méter girlandra van szükségem?


120cm*160cm*160cm alapterületű háromszöghőz?


Válaszokat köszönöm!



dec. 13. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Arra gondolsz, hogy 1,2+1,6+1,6=4,4?
dec. 13. 07:40
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra gondolok,hogy ezt a területet végig kigyozni girlanddal. Az hány méter?
dec. 13. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

A "végig kigyozni" nem egy matematikailag értelmezhető művelet. De kellene tudni, hogy milyen sűrűn akarod kígyóztatni a girlandot, milyen vastag a girland, milyen módon akarod kígyóztatni (valamilyen szabály szerint, vagy csak össze-vissza), önmagán keresztül is akarod-e kígyóztatni, satöbbi.


Megoldás a problémára: veszel egy pulni cérnát, kígyóztatod a cérnát, ahogyan a girlandot szeretnéd, a végén pedig megméred a kígyóztatott cérna hosszát. Akkor megkapod, hogy kb. mennyi kellhet.

dec. 13. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:

s = (120+160+160)/2 = 220 cm

T = sqrt(220*(220-120)*(220-160)*(220-160)) ~= 8900 cm^2


Szükség van a girland vastagságára. Az a téglalap A oldala lesz. A B oldal pedig annak ismeretében meghatározható.


8900 cm^2 = A*B

dec. 13. 14:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont 8,8 meter kellett
jan. 6. 23:21