Hány méter hosszú 0,6 mm átmérőjű 1,1*10^-6 ohm*m fajlagos ellenállású krómnikkel huzal szükséges 220 V-os főzőlap készítéséhez, ha benne 5.5 A áram folyhat?


2019. márc. 3. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:

U/I = ro*L/A = ro*L/(d^2*pi/4)


ebből :



L= (U/I)*(d^2*pi/4)/ro

2019. márc. 3. 15:49