Geometria feladat segítség?


Valaki kérlek ebben tudna segíteni? Addig kiszámoltam az a rész 640,88 cm3

a sugár 12,37 cm, ezután elakadtam

6. Egy 1 cm sugarú, egy 3 cm sugarú és egy 5 cm sugarú

ólomgolyót összeolvasztunk.

Egyetlen golyót öntünk belőle. Mekkora lesz az így

keletkezett golyó sugara?

Egy kockát öntünk belőle. Mekkora lesz ennek a kockának

b) az éle?

c) Olyan négyzetes oszlopot formálunk belőle, ahol az oszlop

magassága az alapél kétszerese. Mekkorák a hasáb élei?

d) Olyan négyzetalapú gúlát öntünk belőle, ahol a gúla

magassága másfélszerese az alapélnek. Mekkora lesz a gúla Oldaléle?


dec. 7. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de számold újra. A sugár ránézésre se lehet ekkora. Túl nagyra jött ki neked.
dec. 7. 12:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a sugár nagyon nagy, kerekítve 5,35 cm-re kijönnie.


b) A kockánál a térfogatokat kell egyenlővé tenned;


4/3 * 153 * pi = a^3, ahol "a" a kocka éle.


c) A négyzetes oszlop speciális téglatest, melynek egy csúcsból kiinduló éleinek hossza a;a;2a, ezek szorzata a térfogat, vagyis 2a^3, így


4/3 * 153 * pi = 2*a^3, ezt megoldod a-ra.


d) A gúla alapéleinek hossza a, testmagássága 1,5*a, így a térfogata (a*a*1,5a)/3 = 0,5*a^3, vagyis:


4/3 * 153 * pi = 0,5*a^3, ezt is megoldod a-ra.

dec. 7. 13:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de miért 4/3?
dec. 7. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert a gömb térfogatképlete: 4/3 * R^3 * pi.


Lehet, hogy te (4*R^3*pi)/3 alakban tanultad, de a kettő teljesen ugyanaz.

dec. 7. 13:46
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi . És miért 153 a szorzásnál? Mert az r ugye 5,35 (nem 3. gyököt vontam, azért rontottam el :))
dec. 7. 14:10
 6/7 A kérdező kommentje:
jaj megvan, a 3.ra emelted, köszi
dec. 7. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, így van.
dec. 7. 14:18