Hány forintot ad ki az automata, ha 23 forintot tettél be?

Van egy mágikus pénzautomatád, amibe ha beleteszel X forintot (X tetszőleges egész szám), akkor Y forintot ad ki, méghozzá úgy, hogy Y > X (és természetesen Y is egész szám), és Y csak X-től függ (azaz minden esetben Y lesz a kiadott összeg, ha X-et tettél be). Ráadásul, ha az X után kapott Y forintot teszed be újra, akkor 3X forintot fog kiadni, azaz az eredeti összeg tripláját. Azt is tudod, hogy ha nagyobb összeget teszel be az automatába, akkor nagyobb összeget is fog kiadni.
dec. 1. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1<y(1)<3, így y(1)=2


y(y(x))=3x


3=y(y(1))=y(2)

6=y(y(2))=y(3)

9=y(y(3))=y(6), y(4)=7, y(5)=8

12=y(y(4))=y(7)

15=y(y(5))=y(8)

18=y(y(6))=y(9)

21=y(y(7))=y(12), y(10)=19, y(11)=20

24=y(y(8))=y(15), y(13)=22, y(14)=23

27=y(y(9))=y(18), y(16)=25, y(17)=26

30=y(y(10))=y(19)

33=y(y(11))=y(20)

36=y(y(12))=y(21)

39=y(y(13))=y(22)

42=y(y(14))=y(23)


42 forintot ad ki az automata, ha 23 forintot teszel bele.

dec. 1. 18:23
 2/4 anonim ***** válasza:
dec. 2. 07:26
 3/4 anonim válasza:
0%

Jog vizsga után próbáltam segíteni... Tényleg próbáltam, de annyira leszívott agyilag a vizsga, hogy csak ennyit tudok reagálni a kérdésedre: Mi a csöcs?

Bocs kérdező, megpróbáltam. :)

dec. 2. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
dec. 3. 06:43