Gondoltam egy egyenesre. Mi lehet a hozzárendelési szabály, ha ez az egyenes áthalad a megadott pontokon?


A) x 0 1

y=? -2 -1


B) x 3 4

y=? 1 3


C) x -4 -6

y=? 11 13


D) x -2 2

y=? -5 3


nov. 27. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Hányadikos anyag?


Ha általános iskolás, akkor a meredekségből kellene kiindulni, ha középiskolás, akkor egyszerűbb a két pont ismeretében az egyenes egyenletét felírni.

nov. 27. 17:39
 2/4 A kérdező kommentje:
És melyik a meredeksége?
nov. 27. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A meredekséget így tudod kiszámolni:


(y2 - y1) / (x2 -x1)


Vagyis az y koordinátákat kivonod egymásból, ugyanolyan sorrendben az x koordinátákat is, majd a kettő elosztod egymással.


Az elsőnél:


(-1-(-2)) / (1-0) = 1/1 = 1, tehát a meredekség 1. Ez azt jelenti, hogy 1x+valami alakban keresed a függvényt. A "valami" attól függően lesz egy szám, hogy arra fogja a megfelelő függvényértéjet adni a helyettesítés. Ha csak simán 1x lenne, akkor az x helyére a 0-t behelyettesítve a függvényérték 0, de (-2) kell, hogy legyen, emiatt 2-t levonunk, tehát a függvény: 1x-2. Ha ebbe behelyettesíted az 1-et, akkor a függvényérték (-1), ami szintén stimmel, tehát ezt a lineáris függvényt kerestük.


A többinél hasonlóan.

nov. 27. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt a megoldás:

[link]

Ez én követtem el.

nov. 28. 14:19