Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Interjú készítés egy 50év...

Interjú készítés egy 50év feletti személlyel az általános iskoláról. Valaki akinek van bőven mesélni valója az alábbi kérdésekhez?

Figyelt kérdés

-Milyen volt az iskola épülete, az osztálytermek, a tornaterem?

-Milyen volt a berendezés a folyosókon illetve a termekben?

-Milyen taneszközök voltak?

-Volt iskolai egyenruha? Milyen volt az ünneplőruha?

-Milyen volt az iskolai reggeli/ebéd?

-Milyen volt a tanárok nevelési stílusa? Hogyan fegyelmeztek?

-Önnek melyik volt a kedvenc és a nem kedvelt tantárgya, és miért?

-És végül egy beszámoló egy emlékezetes iskolai történetről, ami Önnel történt.



Tényleg részletes mesélést szeretnék, ha lehet, mert 3 A/4-es oldalra kell írnom. Ha nem lenne elég kérdés, akkor még próbálok kitalálni.

Kérném szépen a kor és a nem feltüntetését.


Előre is nagyon szépen köszönöm!!!


2010. nov. 5. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha senki nem válaszol, akkor térj hozzám vissza privátban, bár még kell 5 hónap az ötvenedik életévemhez. De aki ezt a feladatot feladta, az nagyon el van tévelyedve vagy nagyon fiatal, hogy az ötvenéveseket már múzeumi darabnak tekinti, ugyanis kb 35-40 évvel ezelőtt az iskola hajszálpont olyan volt, mint ma, nem változott ennyi idő alatt se a berendezés, se a tanárok, se a menza minősége. Maximum számítógép nem volt és köpenyt kellett viselnünk meg a könyveinket is indigókék csomagolópapírba, piros vinnyettával (nem tudom, hogy kell leírni) csomagoltuk. Szóval ezek még nem történelmi idők...
2010. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szocreal stílusú volt, nem ez, de pont ilyen


Nagyon egyszerű volt

A folyosókon régi tablók, az osztálytermekben a táblán, padokon kivűl, csak néhány nagy magyart ábrázoló kép a falon.


Nemigen használtunk taneszközöket azonkivül, hgoy sokszor néztünk TV-t. Akkor még volt "iskola TV", ahol nagyon hozzáértő emberek, érdekesen magyarázták el a tananyagot. A tanárok is szerették, mert ők nem tudták volna úgy megtanítani. Ezenkívül egy földgömb, néhány kép, egykét kitömött állat és egy csontváz volt a taneszköz.


Nem volt egyenruha. (általánosban sehol nem volt, ez legenda)

Az ünneplő ugyanolyan volt mint ma, kissé kopottabban.


Amit otthon a szüleink csomagoltak, azt ettük.

Büfé volt, de nemigen vásároltunk benne, legfeljebb néha egy üditőt (Bambit, csatos üvegben)


Pofonnal fegyelmeztek, ma is elkelne.

Ne úgy értsd, hogy ütötték-verték a gyerekeket, elég volt a lehetősége is, hogy hatása legyen. Az órákon rend volt. Én egy nagyon rossz gyerek voltam, de 8 év alatt egy kisebb fülessel megúsztam. A lányokat soha nem verték.

Néha tanítás utáni bezárás és bizonyos szövegek párszázszori leíratása volt még.


A matematika volt a kedvencem, de a kivételek közé tartoztam. Született tehetségem volt hozzá, okosabb voltam benne a tanáraimnál is. A magyar nyelv és irodalmat még nagyon kedveltem.

A legkevésbé a testnevelés és ének tetszett. Totál tehetségtelen voltam hozzájuk.


Történetet sokat tudnék mesélni, de ne haragudj, most nem fogok. Azok ugyanolyanok minden korban, biztosan neked is vannak. Meg választani sem nagyon tudnék.


Egyébként 1956-ban születtem, most 54 éves vagyok és férfi. Most ennyi időm volt rá, talán majd mesélek részletesebben is.

2010. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ünneplőhoz még elfelejtettem a kisdobos és úttörő nyakkendő és ing elengedhetetlen volt. De csak nagyon ritkán kellett, és amúgy szerettük is.
2010. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is az a véleményem, hogy semmi egetrengető változás nem történt az iskolával kapcsolatos dolgokkal, és a pofonosztást tényleg alkalmazhatnák ma is. Szerintem én hamarabb feltudom idegesíteni magamat az osztálytársaimon, amikor visszafeleselnek, mint a tanárok. Ők biztos úgy érzik, hogy igauk van, de ha kívülről látnák magukat...
2010. nov. 5. 13:12
 5/12 anonim ***** válasza:

A francokat legenda, kék iskolaköpeny volt. És a tanárok nem pofozkodtak.

1.

2010. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolod hogy letagadnám, ha lett volna?

Miért tenném?


Néhány pofon pedig volt, bár legtöbben valóban megúszták nélküle.

2010. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kék iskolaköpeny valóban volt, a lányok közül sokan hordták is, de kötelező nem volt soha.
2010. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első válaszolsó írtam privátba. Gondoltam, hogy jelzek azért.
2010. nov. 6. 10:42
 9/12 anonim válasza:

Nos, nem tudom, hol nem volt kötelező az iskolaköpeny, mert nálunk az volt. Először csak egy-két fajta volt (aminek le lehetett venni az ujját, meg amelyiknek nem, fehér váltógallér volt hozzá, később a nylon korszakban már volt egy-két fazon is hozzá. A testi fenyítés hivatalosan tilos volt, de bizony szemet hunytak fölötte.

A tanárok katedrán (emelvényen) ültek, mintegy a gyerekek fölé emelkedve, hogy jobban lássák őket.

2010. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy biztos

Én 1963-1970 között jártam általános iskolába, és soha életemben nem volt rajtam iskolaköpeny. Egy jó 30 ezres kisvárosban éltem akkor, de fiúgyereken iskolaköpenyt soha nem láttam. Lányok néhányan valóban hordták, de csak a szüleik miatt és önként. Sok olyan lány is volt, aki nem viselte.


Soha nem hallottam, hogy a testi fenyítés bárhogyan szabályozva lett volna, de a tekintély megtartására ritkán mindenhol alkalmazták.

Jól is tették, és az összes szülő kivétel nélkül egyetértett vele.


Az én iskolámban pedig a tanár egy közönséges széken ült, egy normál íróasztal előtt, de csak ameddig írt, mert óra alatt a gyerekek között sétálva beszélt mindegyik.

2010. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!