Krisztike333 kérdése:

Köszönöm előre is? Ez lenne az a bizonyos szőke fizika kérdésem.


A házépítésen dolgozó emelődaru egyenletesen emel fel egy panelt. A panel 56 másodperc alatt kerül fel a 28 m magasan fekvő emeletre. Mekkora sebességgel mozgott a panel? (Feltételezzük, hogy mindkét állat egyenes vonalú egyenletes mozgást végez. )

Az egér 3 m-re van az egérlyuktól, a macska pedig 5 m-re. A macska, az egér és az egérlyuk egy egyenesbe esnek. Legalább mekkora legyen a macska sebessége az egéréhez képest, ha a lyukig cl szeretné kapni az egeret? (Feltételezzük, hogy mindkét állat egyenes vonalú egyenletes mozgást végez. )A szánkó a 30 m hosszú domboldalról egyenletesen gyorsulva 10 másodperc alatt csúszik le. Mekkora volt a gyorsulása? Egy vonat az állomáshoz 30 m/s sebességgel közeledik, majd fékezve 44 s alatt egyenletesen megáll. Számítsuk ki a fékezés közben megtett útját! Egy 20kg tömegű test álló helyzetből indulva állandó nagyságú erő hatására 5 s alatt 40 m utat tesz meg. Mekkora a gyorsítóerő nagysága? A 85 kg tömegű ejtőernyőst 22 m/s-ról 11 m/s-ra 0,5 s alatt fékezi le a kinyíló ejtőernyő. Egyenletes lassulást feltételezve milyen nagyságú erővel hat az ejtőernyő az emberre a fékezés alatt?


2010. nov. 4. 20:55
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Szívesen segítek ha lesz valami komolyabb kérdésed. Az alapok alapjait biztos elmondta a tanárod is és a könyvben is benne van. El kellene olvasni.
2010. nov. 4. 21:11
 2/4 anonim ***** válasza:

- 0.5 m/s

- a sebesség 3 m/s a gyorsulás az a sebességváltozás, az valahogy nem jön le

- ha az egér 1 m/s akkor a macska 1.7 m/s

- passz

- 40000N

- passz



AMúgy nem vagyok egy nagy fizikus, csak megpróbáltam segíteni :)

2010. nov. 4. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Fuuuu, Nemo, akkor én hülyeséget mondtam :)

De ha olyan a fizika tanárok, mint az enyém, akkor nem csodálom hogy nem tudja xDD

2010. nov. 4. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

"A házépítésen dolgozó emelődaru egyenletesen emel fel egy panelt. A panel 56 másodperc alatt kerül fel a 28 m magasan fekvő emeletre. Mekkora sebességgel mozgott a panel? (Feltételezzük, hogy mindkét állat egyenes vonalú egyenletes mozgást végez. )" OK-OK, HOGY A DARU EGY ÁLLAT, DE A PANEL LENNE A MÁSIK???


AGY MEG s=v*t, ahol s az út, v a sebesség, t az idő....no vomment, ez tényleg nem nagy szám...



"Az egér 3 m-re van az egérlyuktól, a macska pedig 5 m-re. A macska, az egér és az egérlyuk egy egyenesbe esnek. Legalább mekkora legyen a macska sebessége az egéréhez képest, ha a lyukig cl szeretné kapni az egeret? (Feltételezzük, hogy mindkét állat egyenes vonalú egyenletes mozgást végez. )"


Még mindig s=v*t


"A szánkó a 30 m hosszú domboldalról egyenletesen gyorsulva 10 másodperc alatt csúszik le. Mekkora volt a gyorsulása?"

a=v/t v meg s=v*t- ből számolható "a" gyorsulás


"Egy vonat az állomáshoz 30 m/s sebességgel közeledik, majd fékezve 44 s alatt egyenletesen megáll. Számítsuk ki a fékezés közben megtett útját! Egy 20kg tömegű test álló helyzetből indulva állandó nagyságú erő hatására 5 s alatt 40 m utat tesz meg. Mekkora a gyorsítóerő nagysága? A 85 kg tömegű ejtőernyőst 22 m/s-ról 11 m/s-ra 0,5 s alatt fékezi le a kinyíló ejtőernyő. Egyenletes lassulást feltételezve milyen nagyságú erővel hat az ejtőernyő az emberre a fékezés alatt?



többit sem ragoznám ....ugyanaz

2010. nov. 4. 21:43