Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladatom a mikrohullám...

Fizika feladatom a mikrohullámú sütő, mikrohullámának a hosszát kiszámolni kísérlet alapján. Hogyan kéne kiszámolnom?

Figyelt kérdés

A feladat a következő volt:

Egy lapkasajtot beteszek a mikróba és 2 ponton meg fog olvadni. a 2 pont közötti távolságot le kellett mérnem. nade ezután hogyan megyek tovább?



tegnapelőtt 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Mit jegyzeteltél le?
tegnapelőtt 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

4 dologot írtunk csak le de nem igazán értem.

C = 2x10^8 m/s

l = 5,3cm


lx2 = λ

C = λxf

tegnapelőtt 21:03
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
És miért csak ezt a négyet? Nem érted? Azért nem érted kisfiam, mert nem jegyzeteltél. Megsúgom, ebben a négyben az egyik a megoldás.
tegnapelőtt 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a tanár úr az óra utolsó 2 percében felfirkálta a táblára, én a többiek miatt egy szót alig értettem abból amit mondott. ezért nem értem. a lambdát ki tudom számolni. az lenne az eredményem is?
tegnapelőtt 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Tehát konkrétan 43 percig nem beszélt a hullámhossz fogalmáról, és az utolsó 2 percben elvégezte a semmihez sem kapcsolódó kísérletet, majd a két adatot és két képletet felírva engedett el benneteket? Hát persze.
tegnapelőtt 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, mert maga az óra témája más volt. ez amolyan szorgalmi feladatnak volt feladva. De ez teljesen irreleváns most a kérdéstől amit feltettem.
tegnapelőtt 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha szorgalmi, akkor legyél szorgalmas és fektess bele energiát.
tegnapelőtt 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
66%

"kísérlet"

Inkább nedves papírt vagy konyhai papírtörlőt kellene egészen rövid ideig melegíteni. Mert az nagyobb, mint a lapkasajt. Vagy minél nagyobb felületet be kellene borítani a sajttal. És ne forogjon.

A sütőben állóhullámok fognak kialakulni. Egy álló szinuszfüggvénynek fél hullámhossznyira van a legnagyobb kitérése. Egy pozitív és egy negatív csúcs között. Ezen a két ponton a legnagyobb a melegítőhatás. Ott fog a sajt legelőször megolvadni vagy a nedves papír megszáradni.

"mikrohullámának a hosszát kiszámolni kísérlet alapján."

A fentiek alapján mérni lehet a félhullámhosszat. Úgyhogy csak kettővel kell szorozni.

Amit számolni kell, az a frekvencia. Az elektromágneses hullámok terjedési sebessége 300 ezer km/s. Ezzel a sebességgel mennyi idő alatt tesz meg egy hullámhossznyi távolságot? Ennek az időnek a reciproka a frekvencia. Ugyanis a herz (Hz) voltaképpen 1/s.

tegnapelőtt 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
A frekvencia a mikró hátlapján van.
tegnap 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
0%
Barátod a mesterséges intelligencia.
tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!