Érzem, hogy egyszerű, de le kellene vezetni. Mekkora a tömege annak a testnek, amely 100 N erő hatására 6 m/s (a négyzeten)?

2010. nov. 4. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
16.666666666666... kg?
2010. nov. 4. 20:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy igazad van, de le is kellene vezetni, hogyan kaptad meg! Sajna, a tanárnak nem elég egy szám!
2010. nov. 5. 06:56
 3/4 anonim ***** válasza:

erő=tömeg*gyorsulás


F=m*a ====> m=F/a


m=100N/6 m/s*s= 16,66666 kg

2010. nov. 5. 09:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!
2010. nov. 5. 09:06