Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valamilyen könnyen megjegyezhe...

Valamilyen könnyen megjegyezhető dolog a tömeg váltásokra?

Figyelt kérdés

Kg-g-cg-mg

Köszönjük szépen


tegnap 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nem csak tömeg, hanem bármilyen váltáskor jól jön ,ha tudod hogy mit jelentenek az előtagok.


Kilo - ezer

deka/deci - tíz

centi - század

milli- ezred


azaz

kilogram azt jelenti 1000 gramm

dekagram azt jelenti 10 gramm

centigram azt jelenti egy százada a grammnak

milligramm azt jelenti egy ezrede a grammnak


ha ezt hosszúsággal nézzük:

kilométer = ezer méter

deciméter = tíz méter

centi méter = század méter

milliméter = ezred méter

tegnap 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A deci, centi, milli a latinból jönnek, de sok más nyelv is átvette őket. A 'decimation' angolul a tizedelés, a centiből asszociálhatsz a centúriára mint légiós század, vagy a 'century'-ra mint évszázad, a milliből pedig a millenniumra.

A deka, hekto, kilo pedig görögül a tíz, száz, ezer, de sajnos én is csak egyéb mértékeket tudok mondani hozzájuk kapásból, mint a hektoliter vagy kilométer.


(((Én egy ponton amúgy csak bemagoltam őket versszerűen (az attotól az exáig), és az alapján számolgattam ki magamnak, hogy tíz a hányadikonnal szoroznak. Aztán egy ponton megszoktam, és már megy kapásból.)))

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!