13 dolog a Lánchídról?

Figyelt kérdés
Le kell írnunk mindent,ami a Lánchídról eszünkbe jut,szavakat,dátumokat,eseményeket,bármit.
2010. nov. 3. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] Mazsolázz!
2010. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lánchídi csata

aran jános-hídavató

lánchíd rádió

függőhíd

II.világháborúban a nácik felrobbantották

Széchenyi István volt az, aki kezdeményezte a híd megépítését

a lánchidat 2-2 nyelv nélküli oroszlány őrzi

1992ben a 200ft-os érmén a lánchíd képe volt látható, 2009-es 200ft-os érmén is az látható

a hidat 1869ben avatták fel

a híd tervezője az angol William Tierney Clark

a kapuzatok tetején a Kossuth-címerrel látható egy oroszlánfej

a kőoroszlánok talapzatain található Széchenyi-Sina-címer

az Erzsébet-híd megépüléséig a 2. legnagyobb függőhíd volt


14L

2010. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek:)még lenne egy kérdésem,amit a wikipédiában nem találtam bár lehet hogy én vagyok béna,hogy milyen baleset történt építése közben,melynek Széchenyi és fia majdnem áldozatul esett??erre 5 sort kellene írni...
2010. nov. 3. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Wikipédia!

"A láncok szerelése meglehetősen gyorsan haladt. 1848. március 28-án kötötték be az első láncvéget a pesti lánckamrában, július 8-án már a középső hídnyílás első láncának beemelése folyt, az utolsó beszerelését július 18-án kezdték meg. Mindhárom hídnyílásban négy-négy láncfelhúzásra kellett sort keríteni. Tizenegy gond nélkül ment végbe, azonban az utolsónál baleset történt. A láncot felhúzó csigasor egyik láncszeme szétpattant, a lánc rázuhant az úszóállványra, melyet összetört, majd beleesett a Dunába. A műveletet az állványról szemlélő emberek, köztük Széchenyi István, szintén a Dunába estek. A baleset során egy munkás életét vesztette, valamint négy hét késést eredményezett a munkálatokban, mivel ennyi időre volt szükség, mire sikerült kiemelni, majd helyére tenni a vízbe zuhant hídláncszakaszt."

14 éves lány! A híd átadása 1849-ben volt és az Arany-verset nem a Lánchíd, hanem a Margit híd ihlette.

2010. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. nov. 4. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:

a dátumot elírtam, a hídavató pedig csak eszembejutott.


kedves kérdező, remélem sokat segíthettem! =)


14L

2010. nov. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igeen köszönöm:)
2010. nov. 6. 22:30
 8/8 anonim válasza:
Karácsony Gergely.
2020. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!