Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A légy jo mindhaláligrol kéne...

A légy jo mindhaláligrol kéne az hogy jellemezd a kort?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
jah,az kéne
2010. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
légy jo mindhalálig jellemezd a kort ez kéne
2010. okt. 30. 14:05
 3/9 A kérdező kommentje:
1 héten belül kéne a válasz
2010. okt. 30. 14:15
 4/9 A kérdező kommentje:
segítek 1920-ban volt
2010. okt. 30. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
És te nem tudnád egy hét alatt sem megcsinálni? Ne röhögtess...
2010. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, mivel szegényke az ékezeteket, meg az írásjeleket sem tudja használni, ráadásul egy kérdést sem tud normálisan két nekifutásra feltenni, elég szűkösnek tűnik ez a határidő.


Ha nem vagy magyar, akkor visszaszívtam...

2010. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát nem vagyok de ezt letudom irni kapjátok be!
2010. okt. 30. 16:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvass, és akkor többet is le tudsz majd. Bunkó.
2010. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Lefogadom, hogy kínai vagy.


"hát nem vagyok de ezt letudom irni kapjátok be!"


Háttal nem kezdünk mondatot. ez stilisztikai hiba. A nem vagyok jelentése az, hogy nem létezem. Ha arra akarnál utalni, hogy nem vagy magyar, akkor az helyesen úgy van, hogy "nem vagyok az".


Ezután egy vessző kéne, esetleg egy pont, jelezve a mondat(rész) végét. De ha lezárod a mondatot, a következőt nagybetűvel kell kezdeni.


A letudom az két külön szó, A le az írni ige igekötője.És igen igen, az írni az nem rövid i-vel írandó.


Ezután egy kettőspont is elférne, ugyanis a magyar helyesírásban kettőspontot használunk, amikor egy-egy gondolatra akarjuk felhívni a figyelmet, vagy ha jelezni akarjuk, hogy a kettőspontot követő tagmondat fontosabb következtetést vagy magyarázatot tartalmaz, például azt, hogy kapjuk be.


Tehát helyesen:

Hát nem vagyok az, de ezt le tudom írni: kapjátok be!

2010. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!