Ha a vonat 3 ora 9 perc alatt er Gyorbol Nagykanizsara akkor mennyivel kell mennie a vonatnak, hogy masfel ora alatt erjen Nagykanizsara?

Kerlek ird le a kiszamitast

2024. jún. 12. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Győr és Nagykanizsa között a 3:09 (3,15 óra) menetidejű (beleszámítva Szombathelyen az átszállást, az Intercity érkezése és az Interrégió indulása között eltelt időt), 1 átszállásos (926 SAVARIA InterCity + 8996 PANNÓNIA InterRégió) 205 km-es távolságot tesz meg (adatok forrása: [link] ).


Mivel a sebesség a megtett út és az eltelt idő hányadosa:

v = s / t = 205 km / 3,15 h = 65,08 km/h a vonat átlagsebessége.


Ha a menetidő 1,5 óra, akkor a sebesség

205 km / 1,5 h = 136,67 km/h

lenne.

2024. jún. 12. 16:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Durván kétszer akkora átlagsebességgel. Nem igazán értem, hogy miért kellene ezt számítással alátámasztani, hiszen józan paraszti ésszel is belátható ez. Egyébként ilyen sebességű vonal nem igazán lesz a szakaszon, mert a nagykanizsai szakasz az mocsaras terület, nem lehet rá nagysebességű pályát felhúzni.
2024. jún. 12. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy triviális házi feladat - nem "Tudományok" kategória!
2024. jún. 12. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a helyes válasz:

2,1-szer gyorsabban kell mennie a vonatnak.


A számítás:

sebesség = út/idő

V1 = (1 útegység)/(189 perc)

v2 = (1 útegység)/(90 perc)

V2/V1 = 2,1

2024. jún. 12. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Kétszer olyan gyorsan. Amúgy értelmetlen a kérdés, mert nincs odaírva, hogy most mennyivel megy.
2024. jún. 12. 17:22