Kerlek ird le a kiszamitast2024. jún. 12. 15:51
1/5 anonim válasza:
Győr és Nagykanizsa között a 3:09 (3,15 óra) menetidejű (beleszámítva Szombathelyen az átszállást, az Intercity érkezése és az Interrégió indulása között eltelt időt), 1 átszállásos (926 SAVARIA InterCity + 8996 PANNÓNIA InterRégió) 205 km-es távolságot tesz meg (adatok forrása: [link] ).
Mivel a sebesség a megtett út és az eltelt idő hányadosa:
v = s / t = 205 km / 3,15 h = 65,08 km/h a vonat átlagsebessége.
Ha a menetidő 1,5 óra, akkor a sebesség
205 km / 1,5 h = 136,67 km/h
lenne.
2/5 anonim válasza:
Durván kétszer akkora átlagsebességgel. Nem igazán értem, hogy miért kellene ezt számítással alátámasztani, hiszen józan paraszti ésszel is belátható ez. Egyébként ilyen sebességű vonal nem igazán lesz a szakaszon, mert a nagykanizsai szakasz az mocsaras terület, nem lehet rá nagysebességű pályát felhúzni.
3/5 anonim válasza:
Ez egy triviális házi feladat - nem "Tudományok" kategória!
4/5 anonim válasza:
Amúgy a helyes válasz:
2,1-szer gyorsabban kell mennie a vonatnak.
A számítás:
sebesség = út/idő
V1 = (1 útegység)/(189 perc)
v2 = (1 útegység)/(90 perc)
V2/V1 = 2,1
5/5 anonim válasza:
Kétszer olyan gyorsan. Amúgy értelmetlen a kérdés, mert nincs odaírva, hogy most mennyivel megy.