Valaki tud segíteni a matekba? Bemásolom amit küldött a matektanár.


1. Add meg az elsőfokú függvényt, ha meredeksége és az y tengelyt a -nél metszi!


2.Egy elsőfokú függvény grafikonja az x tengelyt a (-2)-ben, az y tengelyt a 6-ban metszi. Mennyi a meredeksége?


3. Grafikonjával adtuk meg az függvényt. Add meg az értelmezési tartományát, az értékkészletét, a zérushelyét és jellemezd a függvényt szélsőértékek valamint monotonitás szempontjából!


4. Ábrázold az függvényt a intervallumon! Add meg értékét!


5. Oldd meg grafikusan az alábbi egyenletet. A kapott megoldást ellenőrizd!


6. Oldd meg grafikusan az alábbi egyenletet!


7. Oldd meg algebrai úton az alábbi egyenlőtlenséget! Ábrázold a megoldást számegyenesen és add meg intervallumos jelöléssel is!


2024. jún. 11. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

2)

A(-2;0) B(0;6) AB(2;6) m=6/2=3


A többi feladat nincs redesen leírva.

2024. jún. 11. 15:32
 2/5 A kérdező kommentje:

Na szarul küldte el a tanár de itt a normális verzió

[link]

2024. jún. 11. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:

1)

f(x)=2/3x-2

2024. jún. 11. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

3)

Df=[-1; 3]

Rf:=[-5; 4]

x0=2

Minimum: -5

Minimum hely: 3

Maximum: 4

Maximum hely: 0

Szigorúan monoton nő a [-1; 0]-n.

Szigorúan monoton csökken a [1; 3]-n.

2024. jún. 11. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs: Szigorúan monoton csökken a [0; 3]-n.


[link]

2024. jún. 11. 18:07