Ilyenkor 3al szorzok? Vagy mi az a minusz jel?
2024. máj. 31. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
3-ból kivonod a (2x-7)-et.
2024. máj. 31. 16:58
 2/10 A kérdező kommentje:

10-2x ez akkor?

Ilyenkor az elso tag megkapja a negait elojelet?

2024. máj. 31. 17:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsi 3-2x+10
2024. máj. 31. 17:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 a jó.
2024. máj. 31. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi, 17:00-s jobbnak tűnik.


Én szeretem úgy elképzelni, hogy a negatív előjel egy –1-es szorzó:

3 + (–1)*(2x – 7) = 3 + ((–1)*(2x – 7)) = 3 + (–2x + 7) = …


De azt is képzelheted, hogy kivonod a 2x-et, amikor a zárójelet bontod, és aztán kivonod a –7-et is. – Ez utóbbi módszer ugye arra hajaz, hogy a zárójelben 2x + (–1)*7 van.

2024. máj. 31. 17:10
 6/10 A kérdező kommentje:

De oké... Ha az alap felvetés, hogy 3-(2x-7)

Akkor ha a zárojelestagból kivonok 3-at(ilyenkor gondolom tagonként kell gondolkodni)

3-2x és 3-7

3-2x + 10

hova tünik az elejéről a 3-as? illetve miért a 10ből vonom ki a 2x-et? hisz az alapfelvetésben fordítva van

2024. máj. 31. 17:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Ohh basszus értem :D
2024. máj. 31. 17:26
 8/10 krwkco ***** válasza:
100%

Amikor a "-" utáni zárójelet elhagyod, a zárójelben levő minden egyes tag előjelét meg kell fordítani:

2x-7 helyett -2x+7

3-(2x-7)=3-2x+7=10-2x

2024. máj. 31. 18:46
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

3-(2x-7)=0

3-2x+7=0

10=2x

X=5


De ilyen esetekben a PhotoMath nevű alkalmazás is tud segíteni. Általában jól levezeti a feladatot neked. Azért mondom, hogy általában, mert néha benyomja az unalmast és egy csomó lépést kihagy és csak ha előfizetsz rá akkor látod a részletes megoldást.

2024. máj. 31. 19:58
 10/10 anonim ***** válasza:

3 - 2x + 7 = 10 - 2x.


Bocs, látom más is tudja, de most már rányomok a Válasz elküldésére, enm foglalom itt a helyet gondolom.

2024. jún. 2. 09:32