Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen dolgokat lehetne ebbe...

Milyen dolgokat lehetne ebbe a fogalmazásba beleilleszteni?

Figyelt kérdés

Födrajzra kellene házidolgozatot írnom. Előre is szólok, hogy KÉREM CSAK AZOK ÍRJANAK, AKIK FOGALMAZÁSBA ILLŐ DOLGOKAT TUDNAK MONDANI, ugyanis a téma: "Egy hónapi én voltam a miniszterelnök."

Aki tud, kérem segítsen.

Előre is köszi.


2010. okt. 29. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen problémák vannak ma a világban? Hogyan lehetne őket megoldani? Meg lehet oldani egyáltalán?

Ezeken a kérdéseken gondolkodj el kicsit.

Pl: oktatási, pénzügyi témákban biztos neked is van véleményed.

Egyre figyelj, mielőtt eldöntöd, hogy mit írsz, gondold át a felvetett problémákat minden oldalukról.

Pl: látom, hogy szegénység van, ez nem jó. Mi az oka? A pénz egyenlőtlen elosztása. Jó-e nekünk, ha mindenki egyenlő mennyiségű pénzzel rendelkezne? Akkor lenne olyan, aki nem dolgozik, mert minek, úgyis van pénze. Ha sokan gondolják így, a termelés, gazdasági és tudományos fejlődés is nagy mértékben lelassul, ha le nem áll. Viszont nincs szegénység és éhezés. Csak a munka sincs megbecsülve. Pro és kontra. Persze ez egy sarkított példa volt.

Remélem, segítettem. :)

2010. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon is sokat segítettél.:) Köszi.

Várom a továbi válaszokat.

2010. okt. 29. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatosan először is azt tudom ajánlani,hogy nézz mindennap híradót és a neten is böngéssz sokat a magyar közéletettel kapcsolatban!Ha valamit nem értesz kérdezd meg a szüleidtől,nagyszüleidtől - vagy akár itt:)Hidd el,senki nem fog hülyének nézni ha tizenévesen a politikával kapcsolatos kérdést teszel fel,sőt!Inkább kérdezz,minthogy butaságot írj.


Ha ezek meg vannak gondolt át mit hallottál,mit olvastál.Alakítsd ki a saját véleményedet és ezt fogalmazd meg!

Gondold végig,hogy mit változtatnál az oktatásban,az egészségügyben,a kultúrális életben,a gazdasági életben stb.Persze az sem baj,ha te valamelyik területet úgy látod,hogy jó és nincs vagy csak néhány apró változtatásra van szükség!Egy-egy adott témát vizsgélj meg a gazdagok és a nem annyira gazdagok szemével is.Mondd el,hogyan vélekedsz.Miért lenne jó az államnak és hogyan érintené a népet:jó lenne nekik ez a változtatás vagy rossz,esetleg megoszlanának erről a vélemények?


Nagyon fontos,hogy a realitás talaján maradj,hiszen csak egy hónapig voltál miniszterelnök.Ne akarj túl sokat változtatni,mert egy hónap alatt lehetetlen:)

Remélem tudtam segíteni!

15/L

2010. okt. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!