Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt mivel egészítenéd még ki?...

Ezt mivel egészítenéd még ki? Biológia 8. osztály.

Figyelt kérdés

A csontok összeköttetésének két fő formája van: a folytonos és a megszakított összeköttetés. A csontok folytonos összeköttetése a csontvégek között elhelyezkedő szövetek alapján lehet kötőszövetes (szalagok, gyermekeknél a koponya csontok közötti varratok), porcos (csigolyák közötti porc korongok) és csontos (keresztcsigolyák, varratok).

A megszakított összeköttetésben a csontvégek között keskeny rés van, így az egymásnak megfelelő porccal borított csontvégek elcsúszhatnak.

Az izületekben létrejövő mozgások: hajlítás, feszítés, távolítás, közelítés, forgómozgás, körözőmorzgás, stb.

Az ízületek csoportosítása az ízesülő csontfelszínek alakja szerint: henger-, gömb-, nyereg-, tojásizület, stb.


A csontkapcsolódásról kellett 1-2 perces villámfeletet készítenem. Mivel egészítenéd még ezt ki?


2010. okt. 28. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nézd!

Én csak - lehet több száz kilométer távolságból?- azt tudnám tanácsolni, hogy három lehetőség közül választhatsz:

- személyesen odamész a tanárokhoz, és megkérdezed (normálisan), hogy hogyan tudnál javítani a hozzáállásodon, vagy hogy mit rontasz el (ez alól az angol kivétel, mert ő kerek perec megmondta, hogy miért...) vagy egy másik ötlet ami ilyenkor be szokott válni: mesélj, hogy ide és ide szeretnél ,menni továbbtanulni, és ahhoz a történelmet jobban meg kellene nyomnod, és hogy tudna-e segíteni abban, hogy egy pár TANÁCSOT kérj az ügyben, hogy jobban menjen a tanulás neked... (tudom, hogy hajtasz, de a tanár hagy higyje azt, hogy sokat ér a tanácsa, és hogy ő fontos neked vagy az adott tantárgya...)

- egy nyugodt pillanatban elmeséled mindezt a szüleidnek, hogy ez téged zavar és úgy érzed, hogy ez hátráltat a továbbtanulásban és megkéred őket (normálisan) hogy a köv. szülői értekezleten említsék vagy kérdezzék meg a tanártól...lehet a felnőttek jobban értik egymást...

- hallgatsz és fogadat összeszorítva "kibírsz még egy félévet". Szerintem ez az utolsó lehetőség az elég loser hozzáállás, ráadásul a 8. féléves és év végis jegyek nagyot nyomnak a latba...


Tippek:

töri dogára: kérd el egy fél órára vagy egy napra a mindent lejegyzetelő oszt társad füzetét és fénymásoltasd le vagy szkenneld be (abból tanulj, de lehet időközben rájössz, hogy ő mit ír le, és megtanulod, hogy mi az ami fontos és Te kihagytad...) cserébe lepd meg egy tábla csokival, mikor visszaadod a füzetét..


Angolra: neten ma már számtalan hangos anyag van (és elárulom ingyen le lehet tölteni őket :) ) szerintem ami neked most jól jönne az a "Penguin reader" sorozat, ahol szintenként vannak a történetek (esetleg az angol tanárodtól is megkérdezhetnéd, hogy mit tudna neked tanácsolni, hogy a kiejtésben fejlődhess... ezek után szerintem biztos rajtad fogj tartani a szemét, úgyhogy ha elkezded, nehogy belustulj ám! Ha mond egy könyv címét írd be simán ""-jelek közé a google-ba, és keress rá. Bár ha így sem találsz ingyenes cuccot akkor írd be ezt mellé "free download" (idézőjelekkel egy szóközzel) hidd el olyan anyagok is vannak fent, amikért a könyvesboltban 10 ezreket kérnek! Vagy ha van megyei, városi könyvtár, ott is körülnézhetsz... az legalább legális... :)

2010. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
kérdezzék meg a tanártól az okokat (lemaradt)
2010. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

a kiejtéssel nincs baj.. csak az adott szövegben olyan nyakatekert szavak voltak amiket soha nem láttam még hogy kell kiejteni.. és nem is hallottam.. a tanár meg nem magyarázta el mert hogy "erre most nincs idő" az igaz, hogy ott volt az egész angolóra amin azzal szórakoztunk hogy barátnőm meg tudja csinálni az okleveleket paintben. addig a tanár csak ült és kérdezgetett hogy ez mi?.. azt hogy csinálod?... ezt miért így? miért úgy? meg kiment kb egy 10 percre lapot keresni.. végül nem talált..

de ha nem előző nap adja oda akkor meg tudtam volna tanulni rendesen :/ csak hát ez.. meg amikor elkezdtem ugye felolvasni azt a kis részt abból a sokból akkor belesültem a receptbe és az egész ebédlő rajtam röhögött.. most minden 5-6 osztályosnak meg van rólam a véleménye.. meg a tanároknak is..

2010. nov. 1. 09:24
 14/15 anonim ***** válasza:

ugyan már!

Lámpaláza mindenkinek lehet, szerintem ezen kár is aggódnod! A tanárod meg egy p_araszt, már ne is haragudj. Nézd én azt tanácsolnám, hogy folytasd a tanulást, mert most így kívülállóként azt mondanám, hogy a 8. évetek láblógatásra hasonlít! Ez jó addig ameddig csak 8 osztályos ált sulit akarsz elvégezni. A probléma majd akkor jön, mikor gimibe vagy szakközépbe mész, mert ott az első évben még feljebb rakják a lécet. És akkor iszonyatosan el leszel havazva.


Ha szeretnél több önbizalmat (angolból) akkor keress a neten olyan szoftvert, ami a beírt szöveget hangosan felolvassa. Vannak olyanok aminek gépies a hangja, viszont már léteznek olyanok is, hogy meg nem tudnád mondani, hogy az most "élő" vagy csak egy gép. Ezeket speakboard-nak hívják (általában). Ha nem is tudsz vele most évközben foglalkozni, akkor majd 30 percet szánj rá a hétvégenként, vagy nyáron nyomd meg az angolt. Az jó, ha szereted az idegennyelvet, mert manapság keresett az az ember, aki normálisan és jól tud beszélni!


Hajrá! :)

Sok kitartást az önszorgalom fenntartásához!

2010. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kedves kérdező,hogy alakult az életed ? :P felvettek a gimibe ?
2013. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!