Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt mivel egészítenéd még ki?...

Ezt mivel egészítenéd még ki? Biológia 8. osztály.

Figyelt kérdés

A csontok összeköttetésének két fő formája van: a folytonos és a megszakított összeköttetés. A csontok folytonos összeköttetése a csontvégek között elhelyezkedő szövetek alapján lehet kötőszövetes (szalagok, gyermekeknél a koponya csontok közötti varratok), porcos (csigolyák közötti porc korongok) és csontos (keresztcsigolyák, varratok).

A megszakított összeköttetésben a csontvégek között keskeny rés van, így az egymásnak megfelelő porccal borított csontvégek elcsúszhatnak.

Az izületekben létrejövő mozgások: hajlítás, feszítés, távolítás, közelítés, forgómozgás, körözőmorzgás, stb.

Az ízületek csoportosítása az ízesülő csontfelszínek alakja szerint: henger-, gömb-, nyereg-, tojásizület, stb.


A csontkapcsolódásról kellett 1-2 perces villámfeletet készítenem. Mivel egészítenéd még ezt ki?


2010. okt. 28. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Esetleg pédákat írj még a mozgásokhoz, ízülettípusokhoz is.
2010. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet hogy ennek már egy részét leírtad, de én még hozzátenném, hogy


A csontok vége ízesülő, rajtuk ízületi porc található. Ezek között ízületi üreg helyezkedik el, melyet ízületi nedv tölt ki, ennek hiánya porckopáshoz vezethet. Az ízületeket kívülről az ízületi tok, illetve az ízületi szalag erősíti, védi.

2010. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Úgy hogy prezentálod magadon a különböző csonttöréseket :))) és élőbe eltöröd az alkar csontodat XDDD


(csak vicceltem)


Szerintem néhány jellemző ízületi betegséggel, vagy érdekességgel:

- amikor megropogtatod a kezedet, hogy az mitől van

-artrithis

- Ízületi sérülések: ízületi ficamok, rándulás

- sérv

- segítségként: [link]


Vagy kérdezd meg anyukádat, hogy miért kellett nagyon-nagyon régen textilpelenkázni a gyereket. (csípő vállpa, és a lábak széttartásának fontossága gyerekkorban ) Esetleg vigyél be egy babát (tanárnőnek biztosan tetszene) és prezentáld azon, hogy hogyan kell szakszerűen pelenkázni textilpelenkával!

2010. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nesznye:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Banyek!

ez a legjobb!

[link]

na ezekkel el leszel egy ideig!

Mikorra kell? Holnapra?

2010. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

holnap harmadik óra.. és maximum 1-2 perces lehet a felelet! nem több... ha többet mondok akkor a tanár leállít.. szerintem így az ízületekkel kiegészítve tökéletes

a csonttörés szerintem már nem ide tartozik hanem a csontok felépítése és összetétele.. ami nem az én feladatom..

de javítsatok ki ha nem

egyébként nagyon nagyon szépen köszönöm az összes választ! :) igazán hasznosak voltak!

2010. okt. 28. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült?
2010. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a tanár felszólított, belekezdtem.. erre:

-ez benne volt a könyvbe?

-nem...

-akkor ülj le. nem kapsz rá jegyet.

-_______-

már megint a nagy semmire tanultam

de nem baj.. inkább tanulok fölöslegesen minthogy egyest kapjak

2010. okt. 30. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivaannnn???


Banyek! Ez gáz.... mármint hogy az iskolának arról kellene szólnia hogy ösztönözzön...banyek...


Egyébként én is így jártam!

Ált suliba fizikaórán az emelőrendszerekről tanultunk, és a tanár feldobta, hogy aki talál a hétköznapi élethez elengedhetetlen emelő-rendszereket és beviszi, az annyi kis ötöst kap... nos... annyit megsúgok, hogy én éltem a lehetőséggel és nem egy nem is kettő kisötöst kaptam, ugyanis borítottam apum barkács szekrényét és anyum konyhaszekrényét...egy nagyobb zacskóba büszkén vittem be :) És ő olyan tanár volt, aki értékelte a dolgot:)


Másik történet is ált. suliba történt. Matekórán tükrözést tanultuk és azt mondta a tanár, hogy aki a legtöbb szöget tükrözi a legkisebb területen az kis ötöst kap... Nos én jól elvoltam, mert jött a hétvége és belemerültem...egészen 782-ig :))) tiszta krix krax szörny lett belőle, de becsületesen letükröztem... nos meg is kaptam érte a kis ötöst és amikor a tanár matekóra előtt meglátott a folyosón mindig mosolygott ( olyan büszkeségi mosoly volt az)


Aztán átkerültem eü szakközépbe....

Gyerektanból éppen röpit írtunk, és a közép fülgyulladásról kellett írni... nos pont előtte lévő nap láttam egy írást arról, hogy aki ilyen betegségen átesett és tini, annak nem javallott discóba menni, mert ha felszakad akkor már nem éles szélekkel gyógyul, hanem hegesen, ami később a hallás minőségét is erőteljesen befolyásolhatja... nos... egy jeggyel jobbat kaptam, mert úgy tűnt - a tanár szemében - hogy érdekel a téma és utána olvastam...


Mindezek ellenére, AKADNAK olyan tanárok akik nem díjazzák a különmunkát (ebben volt neked is részed)...

Nekem a magyar tanárom volt ilyen (középsuliba), egy fogalmazást kellett írni, 2 oldal terjedelemben egy szerelmes történetről... nos az enyém 4 oldalas lett, mindenki aki olvasta, annak tetszett... és Te szerinted mit csinált a h*ulye magyar tanárom? A helyesírásomra egyest adott (a vessző hiányok miatt és az miatt, hogy a dupla annyi anyagban még több hibát talált...de olyanokba kötött bele, hogy még ma is a fejét tépném le miatta... hisz nem véletlen mit és hogyan fogalmazunk és aki nem tud a sorok között olvasni - ráadásul magyar tanár létére - verselemzést ezek szerint nem is érette, hanem bemagolta?- azt sajnálom és mélyen megvetem). Szóval nyelvtanból egyest kaptam és irodalomból is, hisz nem a "kiírást / feladatot" teljesítettem. Szóval nem két oldalt írtam és ez szerinte gáz és nem szorgalom, és hogy én mit képzelek, az ő drága idejéről???? (nos azt hogy ha nem adna fel ilyen hülye feladatot, nem kellene a "drága" idejét ránk szánni, nemde?) Aztán a magyar tanárommal ismét meggyűlt a bajom, mikor azt a feladatot kaptuk hogy 2 oldalt írjunk arról, hogy milyen lesz a sulink 50 év múlva... nos én átmentem reallytibe és leírtam: ledózerolják, és helyébe egy benzinkutat fognak építeni...Ezt meg úgy vette, hogy én utálom a sulit (végül is valahol igaza volt az ő órái miatt utáltam meg), pedig csak két lábon állok a földön... Szóval a 2 oldalt betartottam, és így is egyest kaptam!!! Mert nem arról írtam, mint a többiek: hogy a robotok fognak minket kiszolgálni (jah persze...)) (egyébként azóta 10 év telt el, és a volt sulink MEGSZŰNT! :))) Hát nem ironikus??? Szóval ki is érdemelne egyest a való életben??)


Azóta elvégeztem a főiskolát -diplomám is megvan- , és hasznát veszem a kreativitásomnak, a kitartásnak és a SZORGALMAMNAK. A munkahelyemen megbecsülnek, hisz tudják én mindig 100%-ot akarok nyújtani (és nem 120%-ot ahogy gyakran mondják, mert az képtelenség. Az azt jelenti, hogy lazsálnak valamikor... nos én ilyet nem teszek...)


Szóval kislány ! NE SZÍVD MELLRE! Bár ha nagyon bánt a dolog, akkor menj oda a tanárhoz (szünetben, hogy a többiek ne lássák meg) és kérdezd meg, hogy miért nem értékelte, hogy Te szorgalmasan és lelkiismeretesen készültél úgy hogy még este 10-kor is a tantárgya után keresgéltél... Végeredményben megadhatod neki a kiírás címét, legalább láthatná, hogy Te tényleg még késő este is "dolgoztál", amíg a többiek már javában aludtak! (én ezt csinálnám, bár nem kell feltétlen rám hallgatni!)

2010. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az osztályban 27en vagyunk. Két ember hiányott így csak 24 embert hallgatott meg. Kb. 21nek ötöst, 2nek négyest és 1nek hármast adott és én kimaradtam..

De angolból is ugyan ez volt. Hajnali kettőig írtam a feladatokat a halloweeni versenyre és akkor a tanár kitalálta, hogy ne olvassam fel, mert nem tökéletes a kiejtésem és úgy sem értenék meg a 5-6 osztályosok. De akkor minek írtam meg? Amúgy is fáradékony vagyok, nem ha még gürizek hajnalba nyúlóan.

Bevallom eddig elég lusta voltam, de mostanában rámjött az, hogy mi lesz ha nem vesznek fel? Mehetek a legrosszabb iskolába. Pedig nem vagyok egy rossz tanuló.

Ebben az a legbosszantóbb, hogy amíg nem tanultam addig kérdeztek és adták az egyeseket. Most tanulok, de nem is kérdezik.

Nekem a töri tanáromból van elegem. IDEGESÍT, meg tudnám folytani.

Minden témazáróra tanulok és hármasokat kapok. Hogy miért? Mert olyanokat kérdez amiket le se írtunk. Vannak osztálytársaim akik leírnak még egy két mondatot pluszba. És tanárúr egyből azt hiszi, hogy azt mi is leírtuk és tudjuk is. Áááá, de mindegy.. Már csak FÉL ÉVET kell kibírnom és jöhet a gimi. :P

2010. okt. 31. 10:28
 10/15 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy volt aki nem is készült és annak egyest adott. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem lesülne a bőr a képemről, ha a tanár már a harmadik egyest írná be egy tantárgyból. Van egy osztálytársam akit kimondhatatlanul utálok. Kettő is. Sőt... 6 is van.

Nem tanulnak. Sorban kapják az egyeseket. És még órán sem figyelnek. Ráadásul kiabálnak is és mi sem tudunk figyelni. Ezeket ki tudnám vágni az ablakon. Néha van, amikor a tanár már nem tud rendet tartani kiabálással sem(!). És ebben az iskolában mi vagyunk a "JÓ KÉPESSÉGŰ OSZTÁLY". No most képzeljétek el, hogy milyen lehet itt a nem jó képességű...

2010. okt. 31. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!