Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tudtok a Légy jó mindhalál...

Mit tudtok a Légy jó mindhalálig-ról?

Figyelt kérdés

El kéne olvasnom,dehát..

utálok olvasni

eddig mindig kérdést kaptunk és megkerestem és kész,de most....és hiába kezdek hozzá ,mindig újra kell kezdenem,mert egyszerűen nem érdekel és hát....


2010. okt. 28. 19:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne parancsolgass nekem!


Megnyugtassalak: nem olvastam el a könyvet és nem is fogom (vagy ki tudja). Ámbár nem azért mondtam, hogy "olvasd el" (parancsként)hanem, hogy fejlődjön a szókincsed. Az olvasás sokat nyom rajta a lanton. Vegyél olyan könyvet amit az ifjúság szeret: Harry Potter pl.Fontos, hogy az ifjúság megszeresse az olvasást hiszen az érettségi magyar része is főként szövegértés. Egy szöveget pedig úgy tudsz jól megfejteni ha elolvasod a könyvet. Ez olyan mint a matek: addig kell ülni felette amíg meg nem érted.


Az előbbi kijelentéseden - és még véletlenül se hangozzon kioktatásnak mert ugyebár egy gyermek csak az édesanyjától kaphat parancsokat - "fogjad má be!" arra utal hogy nem olvasol sokat. Ezt a mondatot sokkal kulturáltabban is meg lehetne fogalmazni és interneten illik szépen beszélni. A má-t pedig nem használjuk napi szószedetben csak a már jelzőt.


Remélem segítettem és gyakrabban fogsz ezentúl könyvet a kezedbe venni. Hiszen a könyv jó, elrepülhetsz vele olyan helyekre ahol még nem jártál.

2010. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

bocsi csak nagyon felidegesítettél!

hát...nem hiszem mert gyűlölök olvasni de kitudja na mind1

2010. nov. 8. 16:13
 13/14 anonim válasza:
Na hanyasra írtad meg a dolgozatot ?:D
2010. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
5-re :)mert amiről kellet írni(Pósalak háza)azt még ott előtte elov. közösen
2010. nov. 23. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!