Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tudtok a Légy jó mindhalál...

Mit tudtok a Légy jó mindhalálig-ról?

Figyelt kérdés

El kéne olvasnom,dehát..

utálok olvasni

eddig mindig kérdést kaptunk és megkerestem és kész,de most....és hiába kezdek hozzá ,mindig újra kell kezdenem,mert egyszerűen nem érdekel és hát....


2010. okt. 28. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Megértelek :D ilyen régi dögunalom könyveket senki sem olvas szívesen, max. valami nagyon-nagyon-nagyon-nagyon irodalmár ember xD figyi, valahol biztos van a neten leírás, csak keress rá a Google-n. Vagy biztos van egy oldal ami kötelező olvasmányok elemzésével foglalkozik. Sok sikert.
2010. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Mégis mire vagy kíváncsi ? szerkezetére ? szereplők jellemzése ? nagyon sok lehetőség van :) Ha leírod miről szeretnél tudni válaszolok :D
2010. okt. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszii
2010. okt. 28. 20:27
 4/14 A kérdező kommentje:

oké köszzi

hát a szerkezetére meg egy olyasmire mintha egy levélbe irnám le valakinek hogy miről szól

köszi

2010. okt. 28. 20:29
 5/14 anonim válasza:
100%

Műfaja :Regény (lélektani regény) : a kis főhős, Nyilas Misi belső vívódásai végigvonulnak az egész regényen. a műben a szereplők lélekábrázolása kapja a fő hangsúly, a lelki történésekre koncentrál. -keletkezett: 1920

-a regény az író zaklatásainak hatása alatt jött létre

-a múltját vállaló író lírai vallomása

-emberiségeit és tisztaságát mutatta fel benne, a vádakkal szemben. Főszereplők : 1.Nyilas Mihály(debreceni diák)2.Gimesi Lajos (diák társ) 3. Orczy Vilmos diák társ 4. Pósalaky úr(vak idős ember) 5.Doroghy Bella (Sanyi nővére) Török János (Misi előző évi szállásadója)


Előkészítés : Misi megkezdi tanulmányait a debreceni kollégiumban.

Bonyodalom: Misi pakkot kap hazulról.

Kibontakozás :Misi megtalálja Böszörményi bicskáját, és félelemből eldugja.Misi Pósalaky úrnál felolvasást vállal.Lutrira megteszik számaikat.Misi Sanyikát tanítja, szerelmes lesz Bellába.Elveszti a reskontót.

Tetőpont :Reskontó keresése ,megtudja Misi a lutriszámokat.Rájön hogy török lopta el a reskontót.

Megoldás :Isaák Géza megoldja a főhős problémáit.Misi elmondja legfőbb vágyát.(Az emberiség tanítója) "Csak arra, hogy légy jó.. légy jó mindhalálig".

(na remélem ezzel egy nagyon nagyon picit tudtam segíteni :)

2010. okt. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
2010. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi

még az kéne hogy a szereplőket leírnátok és egy kicsit jellemeznétek is,persze csak ha valakinek tényleg van ideje..

köszii♥

2010. okt. 29. 14:05
 8/14 A kérdező kommentje:

2.Ki a mű főhőse?

3.Milyen”kincsei”voltak a fiúnak? Hányai osztályos?

4.Mit vett el Böszörményi? Hogyan „ártott”később is? Mi lett Böszörményi késével?

5.3 tanár a kollégiumból?

6.Hogyan szerzi első munkáját Misi? Mit kell tennie?

7.Látogatás az Orczy-házban?

8.A lutri(Miért tesz fel egy forintot?,Hogyan választják a számokat?)

9.Doroghy Sanyi családja(tagok, mit tudunk meg róluk?)Mire kell Sanyit tanítani?

10.Honnan ismeri Törökéket?Mire kéri meg Török János?



Ezek az újabb kérdéseim ha valami érthetetlen az a tanár hibája mert ő nyomtatta csak ezt adta ide én meg ideirtam :)

2010. okt. 29. 20:03
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Olvasd el és megtudod. Nehogy már mi oldjuk meg helyetted ezt a problémát. A többiek helyébe én nem segítettem volna. Egy ember aki utál olvasni...
2010. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
fogjad má be jóvan!:O
2010. okt. 31. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!