Az ABC háromszög a oldala 5 egység, a b oldala 4 egység hosszú. Ez a két oldal 57 fokos szöget zár be egymással. Számítsa ki a háromszög c oldalának hosszát és hiányzó szögeit.
Köszönöm!
2024. ápr. 20. 21:56
1/5 krwkco válasza:
Ha nem akarsz bonyolultabb képleteket használni, akkor rajzold be a b oldalra menő magasságvonalat. Lesz 2 derékszögű háromszöged, amikben sin és cos definíciók alapján tudsz számolni.
3/5 A kérdező kommentje:
#2, Hát éppen ez az, hogy nem tudom. 😃
2024. ápr. 21. 10:56
4/5 anonim válasza:
c^2=a^2+b^2-2×a×b×cos(gamma)
C^2=5^2+4^2-2×5×4×cos(57)
Remélem számológéppel ki tudod számolni a c^2, majd ügynököt vonszol és kijön a c.