Valaki esetleg tudna segíteni?


Az ABC háromszög a oldala 5 egység, a b oldala 4 egység hosszú. Ez a két oldal 57 fokos szöget zár be egymással. Számítsa ki a háromszög c oldalának hosszát és hiányzó szögeit.


Köszönöm!


2024. ápr. 20. 21:56
 1/5 krwkco ***** válasza:
Ha nem akarsz bonyolultabb képleteket használni, akkor rajzold be a b oldalra menő magasságvonalat. Lesz 2 derékszögű háromszöged, amikben sin és cos definíciók alapján tudsz számolni.
2024. ápr. 20. 22:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Használd a koszinusztételt!
2024. ápr. 21. 07:01
 3/5 A kérdező kommentje:
#2, Hát éppen ez az, hogy nem tudom. 😃
2024. ápr. 21. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

c^2=a^2+b^2-2×a×b×cos(gamma)

C^2=5^2+4^2-2×5×4×cos(57)


Remélem számológéppel ki tudod számolni a c^2, majd ügynököt vonszol és kijön a c.

2024. ápr. 21. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
gyököt vonsz
2024. ápr. 21. 11:17