Egy kúp alakú sátor tengelymetszetének területe 12 m2 és a magassága 4 m. Hány négyzetméter vászonból készíthetó el a sátor, tudva, hogy az alapterületnél nem használnak vásznat?

2024. ápr. 18. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:

12=2r*m/2 => r=3


a=sqrt(r^2+m^2)=5


T=r*Pi*a=15*Pi=47,1

2024. ápr. 18. 16:33