Feladat:
Egy pincèr szervízdíj nèven kap 180.000 ft. Ez a pincèr az össz szervízdíj 35%-t kapja. Mekkora szervízdíjat kapna, ha 50% lenne?
Elèg a kèplet...
Èn arra gondoltam, hogy megnèzem minek a 35% a 180.000 ès abból számolok 50% ot, mert ha 180.000 ret emelem 15% az helytelen...
2024. ápr. 18. 10:06
2/2 krwkco válasza:
"Èn arra gondoltam, hogy megnèzem minek a 35% a 180.000 ès abból számolok 50%-ot..."
Ez jó.
x*0,35=180.000 => x=180.000/0,35
x*0,5=y => y=180.000*0,5/0,35