Milyen kèpletet kell használnom?


Feladat:

Egy pincèr szervízdíj nèven kap 180.000 ft. Ez a pincèr az össz szervízdíj 35%-t kapja. Mekkora szervízdíjat kapna, ha 50% lenne?

Elèg a kèplet...


Èn arra gondoltam, hogy megnèzem minek a 35% a 180.000 ès abból számolok 50% ot, mert ha 180.000 ret emelem 15% az helytelen...


2024. ápr. 18. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
egyenes arányosság
2024. ápr. 18. 10:07
 2/2 krwkco ***** válasza:

"Èn arra gondoltam, hogy megnèzem minek a 35% a 180.000 ès abból számolok 50%-ot..."

Ez jó.

x*0,35=180.000 => x=180.000/0,35

x*0,5=y => y=180.000*0,5/0,35

2024. ápr. 18. 10:18