Ha 2 km-et 3 perc 19 másodperc alatt teszek meg, hány km/h -val haladok?


2024. márc. 19. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

sebesség = út / idő

Hány óra 3 perc és 19 másodperc? (3 x (1/60))+(19 x (1/3600)) = 0,05527777

sebesség = 2 km / 0,05527777 óra = 36,18090452 km/h

2024. márc. 19. 01:04
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ugyanannyi jött ki, tehát:

36,18090452261 km/h

2024. márc. 19. 01:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is annyi jött ki, de én így számolnám:

Először átváltanám a percet másodpercre: 3 perc=180 másodperc

Így a teljes idő: t=180+19=199 másodperc=199/3600 óra

Sebesség: v=s/t=2/(199/3600)=7200/199≈36,18 km/ó

2024. márc. 19. 19:42