Hogyan írhatom fel, levezetve az 5^900 számot öt darab nullától különböző négyzetszám összegeként?

2024. márc. 18. 20:01
 1/4 krwkco ***** válasza:

Pl. (1+4)*(1+4)*5^898

Indulj ki ebből.

2024. márc. 18. 20:49
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebből csak négy tag összege lesz. ' öt darab nullától különböző négyzetszám összegeként' kéri.
2024. márc. 18. 21:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó úton indult el az első, csak picit módisítani kell hogy jó legyen.


A 25-öt nem (1+4)*(1+4)-ként kell felírni, hanem (9+4+4+4+4)-ként és meg is van.

2024. márc. 18. 22:55
 4/4 krwkco ***** válasza:

(1+4)*(1+4)=1+8+16.

Ebből az 1+8=9 az egyik négyzetszám és 16 adja a másik 4-et.

2024. márc. 18. 23:08