Ebben az egyenletben,hogy jön ki az (x) értéke?


Tehát magát az egyenlet levezetését nem értem már az elején,ahogy qx2/2 átkerül a másik oldalra,hogy miért úgy jön ki.


[link]



2024. márc. 9. 19:37
 1/3 krwkco ***** válasza:

"ahogy qx^2/2 átkerül a másik oldalra"

Mindkét oldalhoz hozzáadunk qx^2/2-t.

2024. márc. 9. 19:45
 2/3 A kérdező kommentje:
És a végén amikor "a"-val átszorzunk a gyökjel miért kerül le a nevezőbe?
2024. márc. 9. 22:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem "átkerül a nevezőbe", hanem tanultatok egy olyan azonosságot, hogy törtből való gyökvonás esetén a műveletet úgy is el lehet végezni, hogy a számlálóból és a nevezőből is gyököt vonunk, majd az így kapott eredményekkel végezzük el az osztást.


Képlettel: gyök(a/b) = gyök(a)/gyök(b)


A konkrét esetben: gyök(1/8) = gyök(1)/gyök(8), itt pedig gyök(1)=1, tehát gyök(1)/gyök(8) = 1/gyök(8). Aztán ezt szorozzuk a következő lépésben a-val, így lesz belőle a/gyök(8).

2024. márc. 10. 00:17