Egy 24 inches átlójú téglalapnak hány cm hhosszú a két oldala?


Nagyon vegyes infók vannak megadva, én felatdam, hogy ki tudjam számolni :)


Valaki segítene?

a képen látható téglalap szerintem csak 19 inches, de mégis állítólag 24-esként van a leírásban.

Úgyhogy nagyon érdekelne a valós cm x cm.


kösz


[link]



2024. márc. 3. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Püthagorsz tétele szerint:

48² + 29² = átló²

átló² = 2304 + 841

átló² = 3145

átló = 56,1

56,1 cm = 22,1 hüvelyk, tehát se nem 19, se nem 24.

2024. márc. 3. 12:45
 2/4 anonim ***** válasza:
(gyök(29^2+53^2))/2,54=23,78, szóval akkor lehet kb 24 ha a hosszabb oldalt 53cm-nek veszed, viszont ha jól értem a rajzot (ami nem a leg egyértelműbb) az alul kiálló valamivel annyi csak, maga a téglalap az 22 körül van ahogy az első válaszoló írta.
2024. márc. 3. 13:20
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

azt elfelejtettem írni, hogy pont innen ered a zavar, hogy a cm-ben megadott értékek nem biztosak !! egyedül az az adat biztos, hogy vagy 19 vagy 24 inches a téglalap átmérője. elvileg köztes nincs, de hát kínai ugye ...


és igen, sajnos az alul kiálló alármivel adták meg a rajzban a téglalap hosszabb oldalát. a 48 cm-t csak máshol találtam, de nem biztos, hogy ugyanaz a típus. innen merült fel bennem a kétség.


ha viszont azt mondjátok, se nem 19 se nem 24, akkor ez így érdekes, mert 22 inchet sehol nem említenek. de számomra végül is az a lényeg, hogy minél nagyobb legyen, azaz ha már ennyire pontatlanok az adatok, de kb 22 inchre lehet számítani, akkor végül is ez a jobbik eset.


egy másik eldadónál ugyanerre a típusra 43 x 24 cm-t írnak, tehát teljes a káosz. valószínű akkor ezt csak akkor tudom meg, ha élőben meglátom.

2024. márc. 3. 15:24
 4/4 A kérdező kommentje:

ha esetleg túlbonyolítom:


tehát adott egy ismeretlen oldalszélességű téglalap (mivel össze-vissza adatok vannak), és csak az biztos, hogy vagy 19 vagy 24 inch az átló.


akkor ebből az a kérdésem, hogy ha a feltüntetett oldalhosszúságok csak saccra lettek megadva, vajon mennyi lehet a tényleges hosszúsága cm-ben az oldalaknak 19 és 24 inch esetén?

2024. márc. 3. 15:53