FORGATÓNYOMATÉK, EGYENSÚLY Segítség! Egy 45cm hosszúságú,elhanyagolható tömegű rúdra a forgástengelytől 30 cm-re 0,3kg tömegű súlyt akasztunk.Mekkora erővel kell a rúd másik végét emelni h továbbra is vízszintesen maradjon?

Hosszas számolások után sem jött ki eredményeként (megadott adat a feladatlap hátulján) a 2N a fenti feladatnak!!!! Mi a levezetés?

febr. 27. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen adataink vannak?


m1 = 0.3kg

k1 = 0.3m


Mi kell először?

M1


Hogy számolom ki M1 értékét?

M1 = F1 * k1


Nincs meg az F, mit tehetek?

Tudjuk, hogy 1kg ~ 10N. Tehát az F1 = 3N


Tehát mennyi lesz M1?

M1 = 3N * 0.3m = 0.9Nm


Mit kell megtudnom?

Hogy mi lesz az F2 amit nekem ki kell fejtenem, hogy M1 = M2 egyensúlyt kapjak.


Az előzőek alapján F2-t hogyan kapom meg?

F2 = M2/k2


Milyen értékeim vannak meg?

M2 = M1 = 0.9Nm

k2 = 0.45m


Tehát az eredmény:


F2 = M2/k2 = 0.9Nm / 0.45m = 2N

febr. 27. 17:45
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Most már értem. A k2=az l-lel. A problémám eddig az volt hogy én k2-nek 0,15m-t vettem (0,45-k1 (így kaptam meg))tévesen.
febr. 27. 18:15