Hosszas számolások után sem jött ki eredményeként (megadott adat a feladatlap hátulján) a 2N a fenti feladatnak!!!! Mi a levezetés?febr. 27. 17:24
1/2 anonim válasza:
Milyen adataink vannak?
m1 = 0.3kg
k1 = 0.3m
Mi kell először?
M1
Hogy számolom ki M1 értékét?
M1 = F1 * k1
Nincs meg az F, mit tehetek?
Tudjuk, hogy 1kg ~ 10N. Tehát az F1 = 3N
Tehát mennyi lesz M1?
M1 = 3N * 0.3m = 0.9Nm
Mit kell megtudnom?
Hogy mi lesz az F2 amit nekem ki kell fejtenem, hogy M1 = M2 egyensúlyt kapjak.
Az előzőek alapján F2-t hogyan kapom meg?
F2 = M2/k2
Milyen értékeim vannak meg?
M2 = M1 = 0.9Nm
k2 = 0.45m
Tehát az eredmény:
F2 = M2/k2 = 0.9Nm / 0.45m = 2N
2/2 A kérdező kommentje:
#1 Most már értem. A k2=az l-lel. A problémám eddig az volt hogy én k2-nek 0,15m-t vettem (0,45-k1 (így kaptam meg))tévesen.
febr. 27. 18:15