Egy háromszög magasságai: 2, 3, 4. Mekkora a területe?


2024. febr. 24. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A területekből kapjuk, hogy az oldalak aránya 6:4:3.

Egy 6, 4, 3 oldalú háromszög magasságait határozd meg, és az nagyítsd/kicsinyítsd úgy hogy a kapott magasságok az adottak legyenek!

2024. febr. 24. 08:27
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja #1, csak kellene tudni, hogy ez hányadik osztályos feladat, hogy tudjuk, milyen eszközök használhatóak a feladat megoldásához.
2024. febr. 24. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
2024. febr. 24. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelölje a háromszög oldalait: x₁, x₂, x₃, magasságait: m₁, m₂, m₃. Héron-képlet: T = H(x₁, x₂, x₃).


T = H(x₁, x₂, x₃) = H(2T/m₁, 2T/m₂, 2T/m₃) = 4*T²*H(1/m₁, 1/m₂, 1/m₃), amiből


T = 1/(4*H(1/m₁, 1/m₂, 1/m₃))

2024. febr. 27. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4, ez egy igazán szép megoldás, erre biztosan nem gondoltam volna!


Viszont még mindig kérdéses, hogy a kérdező hányadikos, tanulta-e a Héron-képletet, meg hasonlók, sajnos azonban a kérdező nem nyilatkozik...

2024. febr. 27. 11:12
 6/6 anonim válasza:
Szorozd meg a magasságot és alapot, és oszd el kettővel. Vagyis a x b :2
2024. márc. 4. 17:53