Másodfokú egyenletben, ha negatív számok az együtthatók, akkor hogyan kell felírni a képletet?


Elsősorban a -b-re és a b^2-re gobdolok.

Pl. ha: b=-5

Akkor a -b=-5, vagy 5?

És a b^2=-25 vagy 25?


2024. febr. 19. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha b=-5 akkor b^2=(-5)^2=25 és -b=5


Általános iskola 7.osztály: negatív szám négyzete pozitív.

2024. febr. 19. 13:49
 2/4 anonim ***** válasza:

A b helyére írod be a –5-öt, tehát olyan, mintha zárójelben lenne:

–b = –(–5), azaz +5

b² = (–5)² = (–5)*(–5) = +25

2024. febr. 19. 13:50
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönet!

Ugyan így vonatkozik akkor a diszkriminánsra? ha pl a -4ac minusz szám lesz? Akkor pl.: -(-600)-ból +600 lesz?

2024. febr. 19. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Negatívszor negatív az pozitív.
2024. febr. 19. 21:20