Nem értem hogy miért ha 2+2=4, 2*2=4. De 1+1=2, viszont 1*1=1??? 2 az is nem?2024. febr. 11. 00:04
2/9 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Majd az iskolában tanítani fogják kicsi szívem...
4/9 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Négyzetgyök -12 meg 42±i... Fura dolgok ezek, én sem értem.
6/9 anonim válasza:
Az árnyékok! Figyeld az árnyékokat!!
7/9 krwkco ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
" viszont 1*1=1"
Hogy miért? Ez megállapodás kérdése. Amikor kialakultak ezek az egyszerű matematikai jelölések és szabályok, akkor az emberek nem azt a megoldást választották, hogy az 1+1 és 1*1 legyen olyan, mint a 2+2 és 2*2.
Hanem azt, hogy a * legyen az ún. "szorzás" jele. És leegyszerűsített módon m*n jelentse azt, hogy n db m egység hosszúságú rudat egymás mellé rakunk és az egyelőségjel mögötti szám a teljes hossz lesz. És ez a teljes hossz 1 db 1 egység hosszúságú rúd esetében 1 egység.
Az ilyen "szorzás" sokkal hasznosabbnak tünt a gyakorlatban, mint egy olyan szabály, hogy 1*1=1+1, 2*2=2+2, 3*3=3+3, stb...
Hát ezért. De amúgy jogos a kérdés. :-)
9/9 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Mert, ha egyszer veszel valamiből egyet, akkor azzal még mindig egy darab lesz belőle, nem pedig kettő.