NothingIG kérdése:

1*1=2? Miértt?? Nem értem egyszeruen.

Nem értem hogy miért ha 2+2=4, 2*2=4. De 1+1=2, viszont 1*1=1??? 2 az is nem?
2024. febr. 11. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Na ne...
2024. febr. 11. 00:11
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Majd az iskolában tanítani fogják kicsi szívem...
2024. febr. 11. 00:19
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
2+2 is 2, nem 4.
2024. febr. 11. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Négyzetgyök -12 meg 42±i... Fura dolgok ezek, én sem értem.
2024. febr. 11. 01:24
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Az élet nagy rendező.
2024. febr. 11. 01:33
 6/9 anonim válasza:
62%
Az árnyékok! Figyeld az árnyékokat!!
2024. febr. 11. 08:20
 7/9 krwkco ***** válasza:
54%

" viszont 1*1=1"

Hogy miért? Ez megállapodás kérdése. Amikor kialakultak ezek az egyszerű matematikai jelölések és szabályok, akkor az emberek nem azt a megoldást választották, hogy az 1+1 és 1*1 legyen olyan, mint a 2+2 és 2*2.

Hanem azt, hogy a * legyen az ún. "szorzás" jele. És leegyszerűsített módon m*n jelentse azt, hogy n db m egység hosszúságú rudat egymás mellé rakunk és az egyelőségjel mögötti szám a teljes hossz lesz. És ez a teljes hossz 1 db 1 egység hosszúságú rúd esetében 1 egység.

Az ilyen "szorzás" sokkal hasznosabbnak tünt a gyakorlatban, mint egy olyan szabály, hogy 1*1=1+1, 2*2=2+2, 3*3=3+3, stb...

Hát ezért. De amúgy jogos a kérdés. :-)

2024. febr. 11. 08:36
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
2024. febr. 11. 08:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert, ha egyszer veszel valamiből egyet, akkor azzal még mindig egy darab lesz belőle, nem pedig kettő.
2024. febr. 11. 15:23