2024. febr. 8. 08:10
2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem :(
Hogyan kell kiszámolni?
2024. febr. 8. 08:20
3/9 anonim válasza:
Vidd fel az 1200-at 15%-kal. A kapott eredménynek nézd meg, hány %-a az 1200...
6/9 anonim válasza:
1,15*x=1
x=1/1,15=0,87
13%-kal kell csökkenteni.
8/9 anonim válasza:
100-(1200/(1200*1,15)*100)≈13,0434783
9/9 anonim válasza:
1200 15%-a 180, így az emelt ár 1380. Az 1380-at 180-nal kell csökkenteni, hogy visszakapd az eredeti árat. A kérdés, hogy ez a 180-as csökkentés hány százaléka az 1380-nak.