Ha egy 1200ft-os termék árát megemelték 15%-al, akkor az új árat 6.25%-al kell csökkenteni, hogy az eredetit kapjuk?


2024. febr. 8. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem épp...
2024. febr. 8. 08:11
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem :(


Hogyan kell kiszámolni?

2024. febr. 8. 08:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd fel az 1200-at 15%-kal. A kapott eredménynek nézd meg, hány %-a az 1200...
2024. febr. 8. 08:22
 4/9 anonim ***** válasza:
15/115= 13%
2024. febr. 8. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:

1.15*(1-x)=1


Ezt kell megoldani.

2024. febr. 8. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:

1,15*x=1

x=1/1,15=0,87

13%-kal kell csökkenteni.

2024. febr. 8. 08:50
 7/9 anonim válasza:
100 * ( 1 - 1/1.15 ) ~ 13%
2024. febr. 8. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100-(1200/(1200*1,15)*100)≈13,0434783
2024. febr. 8. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:
1200 15%-a 180, így az emelt ár 1380. Az 1380-at 180-nal kell csökkenteni, hogy visszakapd az eredeti árat. A kérdés, hogy ez a 180-as csökkentés hány százaléka az 1380-nak.
2024. febr. 9. 16:47