Higyan rendezzek kétismeretlenes kémia feladatot? Valaki levezetné nekem lépésenként?


20,2=XN2*28,0+XH2*2,00

XN2+XH2=1


(Nitrogéngáz es Hidrogén gáz)

Hogyan rendezzem az egyenletet, sehogy sem jövök rá, már nagyon rég tanultam!


Köszönöm neketek!



jan. 28. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A második egyenletből kifejezed mondjuk az xN2-t: xN2=1-xH2

Az első egyenletbe pedig behelyettesíted amit kifejeztél: 20,2=(1-xH2)*28+xH2*2

Így már egy sima egyismeretlenes egyenleted van amit meg tudsz oldani, majd a kapott eredménnyel visszahelyettesítesz az eredeti egyenletbe és megkapod a másik ismeretlent is.

jan. 29. 04:19
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon kösziiiii

Siker, begyakorlom a technikát, köszönöm!!!!

jan. 29. 10:55