20,2=XN2*28,0+XH2*2,00
XN2+XH2=1
(Nitrogéngáz es Hidrogén gáz)
Hogyan rendezzem az egyenletet, sehogy sem jövök rá, már nagyon rég tanultam!
Köszönöm neketek!
jan. 28. 18:52
1/2 anonim válasza:
A második egyenletből kifejezed mondjuk az xN2-t: xN2=1-xH2
Az első egyenletbe pedig behelyettesíted amit kifejeztél: 20,2=(1-xH2)*28+xH2*2
Így már egy sima egyismeretlenes egyenleted van amit meg tudsz oldani, majd a kapott eredménnyel visszahelyettesítesz az eredeti egyenletbe és megkapod a másik ismeretlent is.
2/2 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon kösziiiii
Siker, begyakorlom a technikát, köszönöm!!!!
jan. 29. 10:55