Egy cég nyeresége 20%-al csökken az egyik évben, a következő évben pedig még 23%-al.Legalább hány százalékkal kellene nőjön a nyereség egész számban kifejezve, ahhoz, hogy a harmadik évben elérje a kezdeti szintet?

2024. jan. 26. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

.8*.77*x=1

x=1,6233


62%-kal kell nőni.

2024. jan. 26. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A nyereség alakulása

Indulás: x

1 évvel később: 0,8x

2 évvel később: 0,77*0,8x = 0,616x

1 / 0,616 = 1,623.

Tehát egész számban kifejezve legalább 63 százalékkal kell, hogy nőjön a nyereség 3 évvel később.

2024. jan. 26. 18:46