2024. jan. 26. 18:42
1/2 anonim válasza:
.8*.77*x=1
x=1,6233
62%-kal kell nőni.
2/2 anonim válasza:
A nyereség alakulása
Indulás: x
1 évvel később: 0,8x
2 évvel később: 0,77*0,8x = 0,616x
1 / 0,616 = 1,623.
Tehát egész számban kifejezve legalább 63 százalékkal kell, hogy nőjön a nyereség 3 évvel később.