Csongor idén annyi éves,mint ahányadik születésnapja lesz idén a nagyapjának. A nagypapa két egymást követő születés napja között született Csongor és húga Tünde. Hármuk életkorának összege az idén 100 év. Hány éves Tünde? Válaszod indokold.

2024. jan. 17. 18:36
 1/5 anonim válasza:
Ennek semmi értelme...
2024. jan. 17. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagypapa február 29-ém született, és így négyévente van születésnapja.
2024. jan. 17. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
-én
2024. jan. 17. 19:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is rájöttem, hogy szökőévről van szó, de hogy számítsam ki, hogy hány éves Tünde?
2024. jan. 17. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csongor: x

Tünde: x-k

Nagypapa: 4x


6x-k=100

x=(100+k)/6 Ez akkor egész, ha k = 2.

...

2024. jan. 17. 20:39